Holandia: Kapitalny gol Mateusza Klicha uratował Zwolle! (wideo)

W niedzielnym meczu 32. kolejki holenderskiej ekstraklasy z RKC Waalwijk (1:1) swojego 4. gola w sezonie zdobył Mateusz Klich, praktycznie zapewniając PEC Zwolle utrzymanie w Eredivisie.

Maciej Kmita

Niebieskopalcy przegrywali od 57. minuty po golu Daniela De Riddera, ale już w 66. minucie do wyrównania doprowadził Klich. Reprezentant Polski na swojej połowie otrzymał podanie od Mustafy Saymaka i ruszył z piłką w kierunku pola karnego rywali. Rajd zakończył na 20. metrze od bramki gospodarzy, pewnym strzałem tuż przy słupku pokonując Arjana van Dijka.

Zobacz bramkę Mateusza Klicha z RKC Waalwijk:

To czwarty gol Klicha w 28. występie w tym sezonie. Polski pomocnik ma na koncie też 8 asyst. W niedzielę opuścił boisko trzy minuty po wpisaniu się na listę strzelców. Od kilku tygodni zmaga się z urazem pleców i trener Ron Jans go oszczędza.

Może sobie na to pozwolić, ponieważ Zwolle w tym sezonie wywalczyło już pierwszy historyczny awans do europejskich pucharów. W sierpniu wystąpi w IV rundzie eliminacji Ligi Europejskiej jako finalista Pucharu Holandii. Niezależnie od wyniku finałowego meczu, który odbędzie się 20 kwietnia na De Kuip w Rotterdamie, zespół Klicha otrzyma przepustkę do Europy, bowiem Ajax Amsterdam, z którym zmierzy się w decydującym pojedynku, na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Eredivisie ma zagwarantowany start w Lidze Mistrzów.

W razie porażki z Waalwijk Zwolle zbliżyłoby się na pięć punktów do strefy spadkowej. Teraz dzięki dającej remis bramce Klicha na trzy kolejki przed końcem sezonu ma osiem "oczek" przewagi nad strefą spadkową.

RKC Waalwijk - PEC Zwolle 1:1 (0:0)
1:0 - De Ridder 57'
1:1 - Klich 66'