Przełamanie beniaminka po pół roku! - relacja z meczu Energetyk ROW Rybnik - Can-Pack Okocimski Brzesko

Przełamanie Energetyka ROW Rybnik! Beniaminek pokonał Okocimskiego Brzesko aż 3:0, zwyciężając po raz pierwszy od... 5 października ubiegłego roku.

Szymon Mierzyński

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak okazałego triumfu gospodarzy. Ekipa Jan Furlepy - podobnie zresztą jak przeciwnik - oddawała sporo strzałów, tyle że po większości z nich bramkarze nie musieli interweniować. Poważniejsze zagrożenie przyniosły dopiero rzuty wolne. W 28. minucie po jednym z nich z bliska uderzył Marek Krotofil. Trafił jednak wprost w Marka Pączka. Goście też mieli swoją szansę po stałym fragmencie, lecz Antonin Bucek obronił strzał Łukasza Sosnowskiego.

Na gole trzeba było poczekać do drugiej części. Otwarcie wyniku nastąpiło w 60. minucie, gdy Szymon Sobczak dynamicznie minął brzeskich stoperów, wpadł w pole karne i wykorzystał sytuację sam na sam z Pączkiem. Napastnik gospodarzy mógł się cieszyć już pięć minut wcześniej. Wtedy też skierował futbolówkę do siatki, lecz arbiter uznał, że podanie od Krotofila nastąpiło zza linii końcowej boiska.

Rybniczanie mieli w garści korzystny wynik, ale poszli za ciosem. W 73. minucie ładnym dośrodkowaniem popisał się Mariusz Muszalik, a skutecznym strzałem głową sfinalizował to Idrissa Cisse.

Ostatecznie rezerwowy Energetyka ROW skompletował dublet, bo na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry przytomnie przerzucił piłkę nad golkiperem gości i skierował ją do opuszczonej już bramki.

Zespół z Rybnika odniósł w piątek okazałe zwycięstwo i cieszył się z kompletu punktów po raz pierwszy od 5 października ubiegłego roku. Wtedy beniaminek pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia.

Podopieczni Jana Furlepy mają teraz tyle samo oczek co Okocimski, jednak wyprzedzili go w tabeli ze względu na lepszy bilans meczów bezpośrednich.

Energetyk ROW Rybnik - Can-Pack Okocimski Brzesko 3:0 (0:0)
1:0 - Szymon Sobczak 60'
2:0 - Idrissa Cisse 73'
3:0 - Idrissa Cisse 85'

Energetyk ROW Rybnik: Antonin Bucek - Marek Krotofil, Marcin Grolik, Szymon Jary, Sławomir Szary, Mariusz Muszalik, Paweł Staniczek, Jarosław Wieczorek (64' Idrissa Cisse), Kamil Kostecki, Daniel Feruga (90+2' Tomasz Gródek), Szymon Sobczak (81' Michał Płonka).

Can-Pack Okocimski Brzesko: Marek Pączek - Bartosz Sobotka, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Aleksander Ślęczka (65' Dariusz Sosnowski), Patryk Stefański (64' Jakub Kapsa), Łukasz Sosnowski, Bruno Żołądź, Michał Nawrot (74' Kacper Tatara), David Kwiek, Jakub Grzegorzewski.

Żółta kartka: Aleksander Ślęczka (Can-Pack Okocimski).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).