Zobacz gola Roberta Lewandowskiego i koszmarne pudło Ivicy Olicia (wideo)

Zobacz, jak Robert Lewandowski pokonał bramkarza VfL Wolfsburg w meczu 29. kolejki Bundesligi i przyczynił się do domowego zwycięstwa Borussii Dortmund.

Konrad Kostorz

W 51. minucie sobotniego pojedynku przy stanie 0:1 Robert Lewandowski strzałem... plecami wykorzystał dośrodkowanie Marco Reusa z rzutu rożnego.

Dla polskiego snajpera było to 17. trafienie w sezonie. "Lewy" w klasyfikacji najskuteczniejszych zrównał się z liderem Mario Mandzukiciem, podczas gdy Josip Drmić i Adrian Ramos mają w dorobku po 16 bramek.

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 2:1 (0:1)
0:1 - Olić 34'
1:1 - Lewandowski 51'
2:1 - Reus 77'

W 40. minucie idealną okazję do podwyższenia prowadzenia Wilków miał Ivica Olić. Chorwat otrzymał świetne podanie od Kevina de Bruyne i musiał tylko dopełnić formalności. Zamiast posłać piłkę do bramki, trafił w poprzeczkę i to dwukrotnie!