Pewna wygrana Siarki - relacja z meczu Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy

Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym boisku Wisłę Puławy 2:0. Gospodarze już w 5. minucie wyszli na prowadzenie, a w drugiej połowie dopełnili formalności.

Kamil Górniak

Od początku mocno zaatakowała Siarka. Już w 5. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony niepilnowany w polu karnym Dariusz Frankiewicz strzałem głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Goście szybko, bo już w 11. minucie stanęli przed szansą na wyrównanie, ale w boczną siatkę z rzutu wolnego praktycznie z linii pola karnego trafił Cvetan Filipov. Potem tempo meczu siadło. Wisła prowadziła grę, ale nie była w stanie stworzyć sobie klarownej okazji na gola.

W 30. minucie po wrzutce z rzutu rożnego w poprzeczkę strzałem głową trafił Michał Paluch. W odpowiedzi Michał Chrabąszcz z dystansu posłał piłkę tuż nad bramką Wisły. Zaraz po zmianie stron mogły paść kolejne gole. Najpierw Marcin Truszkowski potańczył w polu karnym, ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza zespołu z Puław. W odpowiedzi Konrad Nowak próbował zaskoczyć Artura Melona, ale ten zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. W kolejnej akcji Robert Tunkiewicz miał przed sobą tylko Jakuba Zolecha, ale nie zdołał pokonać golkipera Wisły.

W 57. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Daniel Koczon wywalczył w polu karnym piłkę. Ta trafiła do Truszkowskiego, który mimo asysty obrońców zdołał z kilku metrów pokonać bramkarza Wisły. W 65. minucie Truszkowski mógł ponownie trafić do siatki, ale nie opanował piłki w polu karnym. 60 sekund później po wrzutce Filipova, Melon tak fatalnie interweniował, że był bliski wrzucenia sobie piłki do własnej bramki.

W 69. minucie wprowadzony w przerwie Szymon Martuś uderzył głową z pola karnego minimalnie niecelnie. W 75. minucie Koczon popędził z piłką i uderzył sprzed pola karnego, ale dobrze interweniował bramkarz Wisły. Goście w końcówce się otworzyli, ale gospodarze mimo kilku bardzo dobrych okazji nie potrafili pokonać bramkarza ekipy z Puław.

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puław 2:0 (1:0)
1:0 - Frankiewicz 5'
2:0 - Truszkowski 57'

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień, Baran, Nadolski, Persona, Frankiewicz, Chrabąszcz, Tunkiewicz (57' Figiel), Koczon (81' Kowalski), Buras (88' Wróbel), Truszkowski (76' Popiela).

Wisła Puławy: Zolech - Edwards, Budzyński (86' Komar), Pielach, Litwiniuk, Filipov, Maksymiuk, Pożak (46' Martuś), Paluch (46' Jabkowski), Nowak, Gorskie.

Żółte kartki: Maksymiuk, Komar (Wisła).

Sędzia: Marcin Szczerbowiec (Olsztyn).

Widzów: 2300.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!