Nieudany dzień gospodarzy - wyniki sobotnich meczów 21. kolejki gr. wschodniej II ligi

W żadnym z sobotnich meczów porażki nie ponieśli piłkarze drużyn przyjezdnych. Goście tego dnia trzykrotnie wygrywali, a w Legionowie gospodarze podzielili się punktami ze Zniczem Pruszków.

Pierwszy raz w tym roku wygrała Olimpia Elbląg. Eblążanie znakomicie rozpoczęli wyjazdowy mecz ze swoją imienniczką z Zambrowa i już w 3. minucie objęli prowadzenie, gdy błyskawiczną akcję zespołu skutecznie wykończył Tomasz Sedlewski. Po godzinie gry gospodarze mieli wymarzoną sytuację do wyrównania. Bramkarz elblążan sfaulował w polu karnym rywala, za to zagranie Mateusz Imianowski obejrzał czerwoną kartkę. Znakomicie spisał się jednak jego zmiennik, Hieronim Zoch obronił uderzenie Kamila Zapolnika z jedenastu metrów. Pomimo gry w osłabieniu Olimpia Elbląg zdołała dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Po raz pierwszy ze zwycięstwa cieszył się również Maciej Bartoszek, który od niedawna prowadzi Pelikana Łowicz. Jego podopieczni zwyciężyli w Rzeszowie ze Stalą, chociaż zaprezentowali się, co najwyżej, przeciętnie. Łowiczanie wykorzystali jedną z nielicznych swoich szans. W 78. minucie Piotr Koman doszedł do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego przez Łukasza Derbicha i głową wpakował ją do bramki. Chwilę wcześniej drużyna gospodarzy straciła kapitana Arkadiusza Barana, który wyleciał z boiska za dwie żółte kartki.

W takim samym stosunki zwyciężyła w Krakowie Wisła Puławy. Goście objęli prowadzenie po półgodzinie gry. Paweł Jabkowski dośrodkował piłkę z prawej strony, obrońcom urwał się Michał Paluch i z bliska skierował futbolówkę do bramki. Po chwili mogło paść wyrównanie. Kapitalny strzał z powietrza sprzed pola karnego oddał Paweł Nowak, ale trafił tylko w słupek. W drugiej połowie więcej dobrych sytuacji mieli puławianie i tylko ze względu na solidną postawę w bramce Jakuba Sypniewskiego nie udało im się wygrać wyżej.

Najwięcej bramek w sobotę padło w Legionowie. Do przerwy Legionovia prowadziła już 2:0 po bramkach Marcina Stańczyka oraz Adama Czerkasa. Po zmianie stron bramkę kontaktową błyskawicznie strzelił jednak Maksymilian Banaszewski, a na pięć minut przed końcem, punkt przyjezdnym zapewnił Artur Januszewski.

Wyniki sobotnich meczów 21. kolejki gr. wschodniej II ligi: Olimpia Zambrów - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)

0:1 - Sedlewski 3'

Stal Rzeszów - Pelikan Łowicz 0:1 (0:0)

0:1 - Koman 78'

Garbarnia Kraków - Wisła Puławy 0:1 (0:1)

0:1 - Paluch 30'

Legionovia Legionowo - Znicz Pruszków 2:2 (2:0)

1:0 - Stańczyk 32' 2:0 - Czerkas 39' 2:1 - Banaszewski 47' 2:2 - Januszewski 85'

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!