Mocny debiut Ryszarda Tarasiewicza. Odmienił mecz zmianami

Nowy trener Kotwicy Kołobrzeg rozpoczął kadencję od zwycięstwa 3:1 z Wisłą Puławy. Drużyna znad morza zbliżyła się w tabeli do lidera Pogoni Siedlce oraz wicelidera KKS-u 1925 Kalisz.

trener Ryszard Tarasiewicz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: trener Ryszard Tarasiewicz
Ryszard Tarasiewicz zadebiutował w roli trenera Kotwicy Kołobrzeg po krótkich przygotowaniach do meczu. Doświadczony szkoleniowiec zastąpił na ławce Macieja Bartoszka, który stracił pracę po serii sześciu spotkań bez jakiegokolwiek zwycięstwa. W efekcie Kotwica osunęła się z pierwszego na trzecie miejsce w tabeli bez kontaktu z liderem oraz wiceliderem.

Konfrontacja w Puławach rozpoczęła się w samo południe i przez godzinę nic nie zapowiadało przełamania Kotwicy. Kołobrzeżanie grali słabo i przegrywali 0:1 po golu Radosława Sewerysia po dośrodkowaniu Mateusza Klichowicza z rzutu rożnego. Ryszard Tarasiewicz zdołał odmienić mecz zmianami. Po czterech roszadach Kotwica ruszyła do przodu i między 69. i 76. minutą odwróciła wynik na 3:1. Wynik ustalił najskuteczniejszy w zespole Jonathan Junior.

Zagłębie II Lubin jest ostatnio w dobrej formie, czego potwierdzeniem jest zwycięstwo 2:0 z Radunią Stężyca. W obu połowach meczu padł jeden gol. Prowadzenie Miedziowym zapewnił Paweł Kruszelnicki, a po przerwie wynik ustalił Kacper Terlecki. Forma Raduni pozostawia trochę do życzenia i osunęła się na szóste miejsce w tabeli. Jej gra w barażach o awans stoi pod znakiem zapytania.

Także wynikiem 2:0 zakończyła się konfrontacja drugoligowców z województwa śląskiego. GKS poprawił sytuację w walce o utrzymanie zwycięstwem ze Skrą Częstochowa. Najważniejszym piłkarzem tego meczu był Michał Bednarski, który zdobył oba gole. Pierwszego z rzutu karnego, a drugiego po sprawnym kontrataku jastrzębian.

28. kolejka II ligi:

Wisła Puławy - Kotwica Kołobrzeg 1:3 (1:0)
1:0 - Radosław Seweryś 15'
1:1 - Filip Kozłowski 69'
1:2 - Cezary Polak 71'
1:3 - Jonathan Junior (k.) 76'

Zagłębie II Lubin - Radunia Stężyca 2:0 (1:0)
1:0 - Paweł Kruszelnicki 33'
2:0 - Kacper Terlecki 66'

GKS Jastrzębie - Skra Częstochowa 2:0 (0:0)
1:0 - Michał Bednarski (k.) 54'
2:0 - Michał Bednarski 73'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?