Primera Division: Skromne zwycięstwo Atletico, kolejny gol Diego Costy

Los Colchoneros skopiowało wyczyn swojego lokalnego rywala i również wygrało 1:0. Gracze Diego Simeone okazali się lepsi od walczących o Ligę Europejską piłkarzy Espanyolu Barcelona.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trener Diego Simeone zdecydował się przywrócić do podstawowego składu Davida Villę, a zamiast Koke na placu gry pojawił się Jose Ernesto Sosa. Argentyńczyk był odpowiedzialny za wykonywanie wszystkich stałych fragmentów gry i to właśnie po nich w pierwszej połowie gospodarze stwarzali największe zagrożenie. Bramkarz Kiko Casilla nie miał jednak zbyt wiele pracy i ostatecznie na przerwę piłkarze schodzili z bezbramkowym remisem.

Wynik zmienił się tuż po zmianie stron. Aktywny Villa świetnie wypuścił Diego Costę, który w sytuacji sam na sam zdobył swojego 22. gola w tym sezonie ligowym. Po bramce Los Colchoneros kontrolowali przebieg meczu, a Los Pericos nieskutecznie starali się odpowiedzieć na gola Brazylijczyka. Ostatecznie zakończyło się skromną wygraną podopiecznych Simeone, którzy wciąż tracą trzy oczka do Realu Madryt.