Faworyci zawiedli - wyniki niedzielnych spotkań 19. kolejki gr. wschodniej II ligi

Niedziela nie była dobrym dniem dla faworytów w grupie wschodniej II ligi. Niespodziewanej porażki doznała Stal Mielec, a oprócz tego punkty straciły Pogoń Siedlce czy Pelikan Łowicz.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

W samo południe rozpoczął się mecz w Pruszkowie, gdzie Znicz podejmował Olimpię Elbląg. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w tym spotkaniu Marcin Rackiewicz. Zawodnik gospodarzy doszedł do strąconej przez Adriana Paluchowskiego piłki i w ostatniej chwili uprzedził Mateusza Imianowskiego, chociaż wydawało się, że golkiper gości ma już piłkę w rękach. Elblążanom jeszcze przed przerwą udało się wyrównać. Piłka dość przypadkowo trafiła do Antona Kołosowa, który nie zmarnował tej okazji. Na około dwadzieścia minut przed końcem spotkania sytuacja gospodarzy się skomplikowała, bowiem Andrzej Niewulis wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Pruszkowianom udało się jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry ładnie rozklepali rywali, ale Imianowski poradził sobie ze strzałem rywala. Na miejscu był jednak Adrian Paluchowski i dobił ten strzał zapewniając trzy punkty Zniczowi.

Nieco lepiej spisała się w niedzielę inna z elbląskich drużyn - zamykająca tabelę Concordia. Zespół ten zasłynął zimą w całej piłkarskiej Polsce, bowiem podpisał wiele kontraktów z obcokrajowcami. W efekcie w starciu z Pelikanem Łowicz w wyjściowej jedenastce znalazło się... tylko trzech Polaków. Resztę stanowili Hiszpanie i Japończycy. Z każdą minutą gospodarze uzyskiwali przewagę, jednak w 35. minucie Raul Haro otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Biało-zieloni szybko wykorzystali przewagę liczebną i Adrian Świątek wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 42. minucie. 180 sekund później z boiska, za dwie żółte kartki, wyleciał także Piotr Koman i obie drużyny grały po "10". Gospodarzom udało się wyrównać w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Tomoki Fujikawa.

Punkty straciła także przewodząca stawce po rundzie jesiennej Pogoń Siedlce. Rywalizacja ze Stalą Rzeszów miała dla nich wymarzony początek. Już w 6. minucie Samuelson Odunka wykończył zespołową akcję strzałem z woleja i pokonał bramkarza gości. Rzeszowianie odpowiedzieli po niespełna półgodzinie gry. Ładnym lobem popisał się Maciej Maślany. Później jednak już nic ciekawego się nie wydarzyło i mecz zakończył się podziałem punktów.

Dużo działo się w meczu Wigier Suwałki z Radomiakiem Radom. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze i zgodnie z planem rozpoczęli ten mecz. Szybko wyszli na prowadzenie po golu Tomasza Tuttasa z rzutu karnego. Wcześniej w "szesnastce" faulowany był Karol Mackiewicz. Goście nie zrazili się jednak takim obrotem sprawy i atakowali chcąc doprowadzić do wyrównania. Bliski szczęścia był Piotr Robakowski, ale trafił tylko w poprzeczkę. Jednak trzy minuty po tym strzale udało się wyrównać. W polu karnym przewinił Valentin Jeriomenko, a skutecznym strzałem z 11. metrów popisał się Jakub Cieciura. W kolejnych minutach atakowali radomianie. Jednak po godzinie gry wszystko się zmieniło. Strzał oddał Tomasz Tuttas, a piłkę ręką zatrzymał Robakowski. Gracz radomian ujrzał czerwoną kartkę. Tuttas miał wymierzyć sprawiedliwość, ale trafił tylko w słupek. Gospodarzom udało się jednak wykorzystać przewagę liczebną i w 87. minucie bramkę zdobył Karol Mackiewicz.

Do dużej niespodzianki doszło w Mielcu, gdzie Stal grała z Legionovią. Dość niespodziewanie to goście z Legionowa byli groźniejsi od pierwszego gwizdka. Jednak zmarnowali swoje okazje, a w 33. minucie Kamil Radulj wyprowadził mielczan na prowadzenie wykorzystując rzut karny (faulowany był Sebastian Łętocha). Druga połowa należała jednak do przyjezdnych, którzy w dziesięć minut rozbili mielczan. W 57. minucie jedenastkę wykorzystał Marcin Stańczyk. Bogusław Wyparło był bliski skutecznej interwencji, piłka po jego rękach wpadła do bramki. Cztery minuty później mielczanie już przegrywali. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Piotr Gurzęda. Sześć minut później ten sam zawodnik znów wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania na 3:1. W końcowej fazie meczu Legionovia miała jeszcze dwie dogodne okazje, które powinna nawet zamienić na bramki.

Wyniki niedzielnych meczów 19. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
1:0 - Rackiewicz 26'
1:1 - Kołosow 38'
2:1 - Paluchowski 90+2'

Concordia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1 (0:1)
0:1 - Świątek 42'
1:1 - Fujikawa 90+1'

Pogoń Siedlce - Stal Rzeszów 1:1 (1:1)
1:0 - Odunka 6'
1:1 - Maślany 28'

Wigry Suwałki - Radomiak Radom 2:1 (1:1)
1:0 - Tuttas 13' (k.)
1:1 - Cieciura 31' (k.)
2:1 - Mackiewicz 87'

Stal Mielec - Legionovia Legionowo 1:3 (1:0) 1:0 - Radulj 33' (k.) 1:1 - Stańczyk 57' (k.) 1:2 - Gurzęda 61' 1:3 - Gurzęda 67'

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!