LE: Skuteczny pościg Tottenhamu, Juventus nie pozostawił złudzeń drużynie Mierzejewskiego

Koguty w ciągu niespełna kwadransa strzeliły trzy gole i zdołały awansować do 1/8 finału. Dalej grają także m.in. Juventus, Fiorentina, Benfica oraz Valencia.

Konrad Kostorz
Stara Dama przed własną publicznością dopuściła Trabzonspor do kilku niezłych sytuacji bramkowych i Gianluigi Buffon miał sporo szczęścia, że zachował czyste konto. W rewanżu Turcy byli zupełnie bezradni, a porażka 0:2 to dla nich najwyższy wymiar kary.

Gole dla Juventusu zdobyli Arturo Vidal i Pablo Osvaldo, natomiast co najmniej dwukrotnie na listę strzelców powinien wpisać się bardzo aktywny Sebastian Giovinco. Trabzonspor przed klęską uratował bardzo dobrze dysponowany Onur Kivrak, zaś Adrian Mierzejewski przebywał na placu gry przez 78 minut i niczym się nie wyróżnił, choć trudno odmówić mu ambicji i zaangażowania.

Wielkie emocje na White Hart Line! Koguty znalazły się w beznadziejnym położeniu, gdy krótko po zmianie stron Roman Zozulja zdobył bramkę dla Dnipro. Sygnał do ataku dał miejscowym Christian Eriksen, idealnie strzelając z rzutu wolnego. Niewiele później po bójce na murawie czerwoną kartkę zobaczył strzelec gola dla Ukraińców i Tottenhamowi zaczęło grać się łatwiej.

Na efekty nie trzeba było długo czekać - w 65. oraz 69. skutecznością błysnął Emmanuel Adebayor i straty zostały przez Anglików odrobione. W końcówce awans dla Dnipro próbował uratować Jewhen Konoplianka, jednak nie zdołał zaskoczyć Hugo Llorisa.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Po wyjazdowych zwycięstwach w pierwszych meczach przepustki do 1/8 finału bez trudu wywalczyły Valencia, Benfica oraz Fiorentina. Dla Fiołków ładną bramkę z rzutu wolnego strzelił Josip Ilicić, a warte odnotowania jest, że Portugalczycy na zdobycie trzech goli potrzebowali zaledwie 11 minut. Wygrane poza własnym obiektem zagwarantowały również awans AZ Alkmaar oraz "czerwonej latarni" ligi rosyjskiej, Anży. Triumf ekipy z Dagestanu nad belgijskim Genk to mała niespodzianka.

Bardzo zacięta była rywalizacja Olympique z Czornomorcem. Przez 170 minut walki nie padła ani jedna bramka, aż w końcu kapitalnym strzałem w okienko popisał się Alexandre Lacazette i Francuzi przeszli do kolejnego etapu rozgrywek.