Sparingowo: Porażka za porażką Pogoni Szczecin

Portowcy przegrali z Litexem Łowecz 2:3 na koniec zgrupowania w Belek. Ich sparingowy bilans wygląda marnie. Pierwszego zwycięstwa w 2014 roku poszukają w lidze.

Dariusz Wdowczyk potraktował sparing poważnie i zgodnie z zapowiedziami zagrał składem bardzo zbliżonym do tego, który zainauguruje rundę wiosenną.

Pogoń Szczecin objęła prowadzenie w 27. minucie. Szybko wyprowadzoną kontrę sfinalizowali: asystujący Takafumi Akahoshi oraz strzelający Marcin Robak.

Portowcy nie nacieszyli się długo prowadzeniem. Już przed przerwą mieli co odrabiać po dwóch golach Jurgena Gjasuli. Pierwszy z nich padł z rzutu karnego, drugi po technicznym uderzeniu sprzed pola karnego.

Polski sędzia Łukasz Bednarek podyktował jeszcze jedną jedenastkę dla Bułgarów, ale tym razem Radosław Janukiewicz świetnie wyczuł intencje strzelca i sparował strzał.

Pogoń Szczecin nie wygrała żadnego z ostatnich 14 meczów. Odpali na starcie ligowej wiosny?

W 80. minucie Marcin Robak doprowadził do remisu 2:2 po kolejnym rozegraniu Takafumiego Akahoshiego. Ostatnie słowo należało jednak do Litexu, a konkretnie Danilo Asprilli, który spokojnie poradził sobie z obrońcą i silnym uderzeniem odzyskał prowadzenie dla swojego zespołu.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Pogoń Szczecin kończy przygotowania bez zwycięstwa. Ich sparingowy bilans to sześć porażek i remis z FK Jagodiną. W czwartek będzie jeszcze trenować w tureckim Belek, po czym następnego dnia wróci do Szczecina. Formę Portowców zweryfikuje jako pierwsza Lechia Gdańsk.

Pogoń Szczecin - Litex Łowecz 2:3 (1:2) 1:0 - Marcin Robak 27' 1:1 - Jurgen Gjasula 45' 1:2 - Jurgen Gjasula 36' (k.) 2:2 - Marcin Robak 80' 2:3 - Danilo Moreno Asprilla 85'

W 68. minucie Jordan (Litex) nie wykorzystał rzutu karnego. Janukiewicz obronił.

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Hernani, Golla, Lewandowski – Małecki, Rogalski (58' Ouedraogo (72' Kozłowski)), Ława (66' Kort), Murayama (53' Bąk) – Akahoshi – Robak.

Sędzia: Łukasz Bednarek.

Czerwona kartka: Moustapha Ouedraogo (Pogoń) /za dwie żółte/

Miejsce: Belek (Turcja).