Sparingowo: Zwycięski Rozwój, Wleciałowski nadal testuje

W środowym meczu sparingowym naprzeciw siebie stanęły ekipy ROW-u Rybnik i Rozwoju Katowice. Lepsi okazali się podopieczni Dietmara Brehmera, którzy pokonali drużynę z dołu tabeli I ligi 2:0.

Beata Fojcik

Katowiczanie sprawiali korzystniejsze wrażenie, co udokumentowali bramką w 23. minucie gry. Antonina Bucka pokonał testowany w Rozwoju zawodnik. Drugą bramkę w 65. minucie meczu dołożył Sebastian Gielza.

Zwycięstwo drużyny ze Zgody było w pełni zasłużone. - Sparingi są istotne, ale najważniejsza jest liga. Niemniej, wygrana nas cieszy tym bardziej, że nasz styl był dobry. Szacunek dla zespołu - nie kryje zadowolenia szkoleniowiec Rozwoju, Dietmar Brehmer.

Jego piłkarze nie stworzyli wielu sytuacji bramowych jednak zagrali efektywnie. - Zaprezentowaliśmy wysoką skuteczność. Jakość gry była wysoka, dobrze wyglądaliśmy na tle dobrego rywala szczególnie w pierwszej połowie - dodaje trener.

Być może śmiała gra katowiczan przełoży się na odważne plany. - Druga liga jest w tej chwili tak ułożona, że dziesięć drużyn spada, dwie awansują, a sześć się utrzymuje, czyli de facto, żeby walczyć o utrzymanie musimy grać o czołówkę. Nie planujemy awansu, chcemy w każdym meczu prezentować się jak najlepiej - mówi Brehmer.

Usatysfakcjonowany z poczynań podopiecznych nie był trener rybniczan, Marek Wleciałowski. W jego drużynie znowu wystąpili testowani gracze. Po raz kolejny szansę otrzymał obrońca Michał Staszowski z Polonii Łaziska Górne, a w ataku znalazło się miejsce dla Tomasa Vrto.

Zagrali także Krystian Furgacz - pomocnik rezerw Górnika Zabrze oraz Marcin Motyka - defensor Siarki Tarnobrzeg. Obiecująco na pozycji stopera wypadł piłkarz z Mołdawii.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Sparingowa forma beniaminka z Rybnika nie porywa. Kolejną grę zielono-czarni stoczą w Czechach, gdzie zmierzą się z MFK Karvina.

Konrad Gilewicz zawodnikiem Energetyka ROW Rybnik

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!