Sparingowo: Remis Cracovii z Widzewem. Grały nowe twarze

W rozegranym w środę w Uniejowie sparingu Cracovia zremisowała 2:2 z Widzewem Łódź. Dla obu ekip była to pierwsza gra kontrolna w okresie przygotowawczym.

Maciej Kmita
Gra toczyła się pod dyktando Cracovii, ale w I połowie to zespół debiutującego na ławce trenerskiej Widzewa Artura Skowronka zadał dwa ciosy. W 22. i 26. minucie sytuacje sam na sam z Krzysztofem Pilarzem po kontratakach wykorzystali Marcin Kaczmarek i Eduards Visnakovs. Po przerwie przewaga Pasów była miażdżąca i w końcówce przyniosła efekt. W 80. i 88. minucie do bramki Widzewa dwukrotnie trafił Bartłomiej Dudzic.

W obu zespołach pojawiły się nowe twarze. W Cracovii po raz pierwszy wystąpił Marcel Wawrzynkiewicz, który jest już po badaniach medycznych i na dniach zwiąże się z Pasami kontraktem. Zagrał też testowany Mateusz Bartków. Brakowało natomiast Dawida NowakaRoka Strausa i Adama Marciniaka, którzy wracają do siebie po urazach.

W Widzewie zadebiutował natomiast świeżo pozyskany Marcin Kikut. Po raz pierwszy od kilku miesięcy zagrał Michał Jonczyk, który ostatnio leczył kontuzję kolana.

Cracovia - Widzew Łódź 2:2 (0:2)
0:1 - Kaczmarek 22'
0:2 - E. Visnakovs 26'
1:2 - Dudzic 80'
2:2 - Dudzic 88'

Cracovia: I połowa: Pilarz - Kuś, Żytko, Szeliga, Jaroszyński - Danielewicz, Dąbrowski, Budziński - Steblecki, Kita, Bernhardt. II połowa: Pilarz - Wawrzynkiewicz, Nykiel, Wasiluk, Jaroszyński (62' Bartków) - Kapustka, Zejdler, Żurek - Ntibazonkiza, Kita, Dudzic.

Widzew: Mielcarz - Kikut, Mroziński, Augustyniak, Płotka - Kasprzak, Okachi, Pietrowski, Batrović, Kaczmarek - E. Visnakovs. Grali również: Wolański, Stępiński, Nowak, Visnjakovs, Rybicki, Staroń, Jonczyk.