Borussia lepsza od lidera Jupiler League, trzech Polaków w grze, asysta Piszczka (wideo)

Podopieczni Juergena Kloppa w pierwszym tegorocznym meczu nie dali szans liderowi Jupiler League. Gole dla wicemistrza Niemiec zdobyli Pierre-Emerick Aubameyang i Jonas Hofmann.

Konrad Kostorz
Dortmundczycy po kilku dniach treningów w hiszpańskiej La Mandze przystąpili do pierwszego spotkania kontrolnego i rozpoczęli je w świetnym stylu. Już w 7. minucie Sven Bender dalekim podaniem uruchomił Łukasza Piszczka, który z pierwszej piłki zagrał do Pierre-Emericka Aubameyanga, po czym Gabończyk precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik.

Bramkę na 2:0 wypracował Aubameyang, a piłkę do siatki skierował Jonas Hofmann. Bliski wpisania się na listę strzelców był w 82. minucie Robert Lewandowski, który otrzymał w polu karnym podanie i miał przed sobą niemal pustą bramkę. Polak musiał jednak przyjmować piłkę, został osaczony przez obrońców i naciskany oddał strzał w słupek.

Piszczek przebywał na murawie przez 63 minuty, natomiast "Lewy" rozegrał 27 minut. Z kolei Jakub Błaszczykowski wystąpił w pierwszej połowie i nie należał do wyróżniających się piłkarzy.

Zanim drużyna Juergena Kloppa 25 stycznia weźmie udział w spotkaniu 18. kolejki Bundesligi z FC Augsburg, zmierzy się jeszcze z VfL Bochum (14 stycznia), FC Kaiserslautern (18 stycznia) i MSV Duisburg (21 stycznia).

Borussia Dortmund - Standard Liege 2:0 (1:0)
1:0 - Aubameyang 7'
2:0 - Hofmann 58'

Skład Borussii: Weidenfeller (46' Langerak) - Piszczek (63' Kirch), Friedrich (46' Guenter), Sokratis (46' Sarr), Schmelzer - Bender (46' Kehl), Sahin (46' Grosskreutz, 74' Jordanov) - Błaszczykowski (46' Mchitarjan), Hofmann (63' Reus), Aubameyang (63' Lewandowski) - Schieber (46' Ducksch).