Puchar Króla: Real Madryt zrewanżował się za ligę, kolejna bramka 20-latka

Nie tak dawno temu, w rozgrywkach Primera Division, Osasuna Pampeluna urwała punkty Królewskim. W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla niespodzianki jednak nie mieliśmy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kilka zmian w podstawowym składzie Realu Madryt dokonał Carlo Ancelotti. Kibice doczekali się występu od pierwszej minuty Jese Rodrigueza, który w ostatnim meczu 2013 roku zdobył zwycięską bramkę przeciwko Valencii, a w poniedziałek to po jego asyście Królewscy otworzyli wynik spotkania z Celtą Vigo. Tym razem 20-latek dostał szansę od początku, co w pierwszej drużynie dotychczas zdarzyło mu się 4-krotnie (wszystkie występy w trwającym sezonie). Ponadto w związku z lekkimi kontuzjami po prawie miesiącu do podstawowego składu powrócił Gareth Bale.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W połowie grudnia Osasuna na własnym stadionie zdołała z Blancos zremisować 2:2, jednak już na Santiago Bernabeu praktycznie nie przechodziła do pola karnego Ikera Casillasa. Optyczną przewagę mieli gospodarze i już w 19. minucie po centrze Luki Modricia z rzutu wolnego piękną główką popisał się Karim Benzema. Podopieczni Ancelottiego kontrolowali wydarzenia boiskowe, ale na następnego gola trzeba było czekać do drugiej części gry - po błędzie piłkarzy Osy kolejne trafienie zaliczył coraz głośniej pukający do bram pierwszego składu Jese, dla którego był to trzeci gol w tym sezonie. Chwilę później na listę strzelców mógł się wpisać również Bale, jednak futbolówka zmierzająca po jego strzale prosto do siatki, trafiła w... Cristiano Ronaldo.

Ciekawie zapowiadała się konfrontacja dwóch ekip z czołówki Primera Division - Realu Sociedad oraz Villarreal. Mecz obfitował w okazje podbramkowe, minimalnie lepsze były Żółte Łodzie Podwodne, ale głównie dzięki bramkarzom kibice zgromadzeni na Anoeta nie zobaczyli ani jednego trafienia.