Kontuzja Dawida Nowaka - Cracovia z Legią bez żądeł?

[tag=2881]Dawid Nowak[/tag] z powodu urazu nie mógł dokończyć występu w poniedziałkowym meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin. Napastnik Pasów prosto ze stadionu przy Kałuży 1 udał się do szpitala.

Około 59. minuty spotkania z Miedziowymi Nowak po szybkim starcie z miejsca poczuł ból w okolicy ścięgna Achillesa i od razu zszedł za linię boczną. Cracovia przez kilka chwil grała w "10", dopóki w jego miejsce nie wszedł Rok Straus.

29-letni napastnik zmaga się z urazem ścięgna Achillesa odkąd na początku listopada wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski. Z tego powodu stracił szansę na występ w drużynie narodowej w meczu z Irlandią i nie mógł też zagrać w pierwszym po przerwie reprezentacyjnej spotkaniu ligowym z Lechem Poznań (1:6).

W kolejnych meczach z Ruchem Chorzów, Lechią Gdańsk i Zagłębiem wystąpił, ale okazuje się, grał na środkach przeciwbólowych. W poniedziałkowym meczu z Miedziowymi poczuł jednak mocniejszy ból i nie mógł kontynuować gry. Z tego powodu jest występ w sobotnim spotkaniu z Legią w Warszawie stanął pod znakiem zapytania.

Nowak to w tym sezonie najlepszy strzelec Cracovii. Zdobył 7 bramek, a do tego dołożył asystę i dwa wywalczone rzuty karne.

Przy Łazienkowskiej 3 na sto procent nie zagra Vladimir Boljević, który w meczu z Zagłębiem dostał 4. żółtą kartkę i musi pauzować. Trzecim nominalnym napastnikiem w kadrze Pasów jest Przemysław Kita, który przeciwko Miedziowym zdobył swojego 3. gola w sezonie. 20-latek do tej pory ani razu nie zagrał jeszcze jednak od pierwszego gwizdka - wystąpił w 9 meczach, we wszystkich pojawiał się na boisku jako zmiennik i rozegrał łącznie 199 minut.

Przemysław Kita jest gotowy na występ od 1. minuty?