Kolejny blamaż Motoru - wyniki niedzielnych meczów 18. kolejki gr. wschodniej II ligi

Motor Lublin - to klub, który najczęściej rozczarowywał swoich fanów. Zwieńczeniem tych słów był ostatni w tym roku występ lublinian. Drużyna, która miała bić się o awans, doznała sromotnej klęski.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Tradycyjnie, już przed południem, rozpoczął się mecz w Łowiczu. Po nudnym spotkaniu Pelikan Łowicz pokonał Olimpię Elbląg. O losach rywalizacji zadecydował gol zdobyty przez Patryka Bojańczyka, który wykorzystał zgranie głową Krzysztofa Brodeckiego. Goście kompletnie nie zagrażali bramce biało-zielonych. W całym meczu oddali jeden groźny strzał. W 61. minucie z rzutu wolnego z 17 metrów uderzył Rafał Leśniewski, ale Adrian Olszewski ładną paradą wybił piłkę na rzut rożny.

Za wielu emocji nie było również w Limanowej, gdzie solidny beniaminek podejmował będącą w czubie tabeli Stal Stalową Wolę. Gospodarze prowadzili już po kwadransie gry. W pozornie niegroźnej sytuacji trafił Wojciech Dziadzio. Napastnik gospodarzy stojąc plecami do bramki zdołał się obrócić i zaskoczyć golkipera. Stalówka wyrównała w trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z kilku metrów do siatki trafił Sylwester Sikorski. Gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale Arkadiusz Serafin zmarnował wymarzoną okazję.

Kolejny blamaż zanotował Motor Lublin. Wszystko wskazywało jednak na to, że w Zambrowie lublinianie będą w stanie zgarnąć pełną pulę. Prowadzili już po pięciu minutach gry, a gola zdobył niezawodny Maciej Tataj. Gospodarze natychmiast ruszyli do ataków, ale razili nieskutecznością. Rezultat nie ulegał zmianom aż do 65. minuty. Wtedy swój koncert rozpoczęli piłkarze Olimpii. Do wyrównania strzałem z woleja doprowadził Łukasz Grzybowski. Pięć minut później było już 2:1, a gola pomimo asysty obrońcy zdołał zdobyć Kamil Zapolnik. Gdy po kolejnych kilku minutach Michał Poduch skutecznie dobił uderzenie swojego partnera i podwyższył prowadzenie gospodarzy stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Zambrowie. Wynik meczu w końcówce ustalił Przemysław Jastrzębski, który wykończył kontratak całej drużyny i skierował piłkę do pustej bramki. Po meczu zadowoleni gospodarze zaznaczali, że to najniższy wymiar kary dla rywali. Mieli w tym meczu znacznie więcej sytuacji, a gości dwa razy od utraty bramek ratował słupek.

Na pozycji wicelidera zimować będzie beniaminek z Mielca. Stal ograła Znicz Pruszków w obecności kilku tysięcy widzów. Trzy punkty zapewnił gospodarzom Sebastian Łętocha, który już w 5. minucie wykorzystał niepewną interwencją bramkarza i wpakował piłkę do siatki. W końcówce spotkania goście mieli dwie niezłe okazje. Sporo szczęścia miał Wojciech Daniel, który zlekceważył dośrodkowanie z okolić środka boiska, a od kapitulacji uchroniła go poprzeczka.

Wyniki niedzielnych meczów 18. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
1:0 - Bojańczyk 39'

Limanovia Limanowa - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:1)
1:0 - Dziadzio 15'
1:1 - Sikorski 45+3'

Olimpia Zambrów - Motor Lublin 4:1 (0:1)

1:0 - Łętocha 5'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!