Górnik Wałbrzych ograł Wartę Poznań - wyniki spotkań 17. kolejki gr. zachodniej II ligi

W najważniejszym spotkaniu 17. kolejki grupy zachodniej II ligi piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na własnym boisku Wartę Poznań 3:1. Tym samym awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Adrian Dudkiewicz

Od pierwszych minut sobotniego spotkania piłkarze z Wałbrzycha narzucili rywalom swój styl gry. Nie tylko uważali w obronie, ale także umiejętnie atakowali pole karne "Zielonych". Jednak pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni. Tuż przed przerwą Artur Marciniak dośrodkował z rzutu wolnego. Golkiper Górnika minął się z piłką i ta musiała wpaść do siatki. Jak się później okazało, dla gości były to miłe złego początki.

Górnicy nie załamali się straconą bramką. Tuż po wznowieniu gry ładnym uderzeniem z woleja popisał się Grzegorz Michalak. Po tym zdarzeniu gospodarze poszli za ciosem i zdobyli kolejne gole. Obrońcy Warty mieli spore problemy z powstrzymaniem walecznego Michała Bartkowiaka. Dzięki temu zwycięstwu wałbrzyszanie minęli w tabeli swojego ostatniego rywala i zajmują pozycję wicelidera tuż za plecami Chrobrego Głogów.

Z kolei w piątek podopieczni Ireneusza Mamrota na własnym boisku w małych derbach Dolnego Śląska nie dali żadnych szans KS Polkowice. Lokalny rywal został rozgromiony 5:0. - Cieszymy się z udanego rewanżu za ostatnie porażki, ale ważniejsze od tego były same trzy punkty. Jeszcze bardziej cieszą bramki zdobyte po stałych fragmentach. Tyle nad nimi pracujemy i wreszcie w pierwszej połowie były naszym atutem. Fajnie, że je wykorzystaliśmy, bo przecież aż tyle sytuacji, jak wskazuje na to wynik, w tej części nie mieliśmy. Cieszę się z wygranej, ale jednak trzeba już myśleć o Polonii Bytom - mówił cytowany na oficjalnej stronie klubu zamyślony opiekun aktualnego lidera tabeli.

Ciekawie jest też na dole tabeli, gdzie kilka drużyn walczy o utrzymanie na szczeblu centralnym. W tym kontekście niezwykle ważny był mecz w Stargardzie Szczecińskim. Wszystkie bramki padły przed przerwą, a po powrocie na boisko piłkarze Błękitnych mieli sporo problemów z ustawieniem swoich celowników. W innych ciekawych pojedynkach punkty zdobywały Bytovia Bytów oraz Zagłębie Sosnowiec.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

WYNIKI SPOTKAŃ 17. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Górnik Wałbrzych - Warta Poznań 3:1 (0:1)
0:1 - Marciniak 45'
1:1 - Michalak 48'
2:1 - Orzech 82'
3:1 - Michalak 89'

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:0 (1:0)
1:0 - Tumicz 38'

Rozwój Katowice - Polonia Bytom 1:1 (0:0)
0:1 - Nowak 51'
1:1 - Tkocz 58'

Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork 2:2 (1:0)

5:0 - Ilków-Gołąb 90'

Bytovia Bytów - Raków Częstochowa 3:0 (1:0)
1:0 - Surdykowski 22'
2:0 - Surdykowski 72'
3:0 - Hirsz 86'

Błękitni Stargard Szczeciński - Gryf Wejherowo 1:2 (1:2)
0:1 - Siemaszko 11'
0:2 - Detlaff 21'
1:2 - Pustelnik 45'

Calisia Kalisz - UKP Zielona Góra 0:0

II liga gr. zachodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!