Sparingowo: Cracovia pokonała wicelidera słowackiej ekstraklasy

W rozegranym w piątek w Krakowie sparingu Cracovia pokonała 3:0 wicelidera słowackiej ekstraklasy MFK Rużomberok po golach Milosa Kosanovicia, Pawła Jaroszyńskiego i Bartłomieja Dudzica.

Maciej Kmita
Już w 13. minucie Milos Kosanović wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Pawle Jaroszyńskim. Trzy minuty później z kontuzją mięśnia dwugłowego boisko opuścił Saidi Ntibazonkiza. Krakowianie w pełni zdominowali wicelidera słowackiej ekstraklasy, a obraz gry nie uległ zmianie nawet po przerwie, gdy trener Wojciech Stawowy dokonał sześciu zmian w składzie.

W 64. minucie Jaroszyński sfinalizował akcję Cracovii poprzedzoną ponad 30 podaniami, a ostatnie z nich wykonał wracający do gry po trzech miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją stopy Edgar Bernhardt. W 72. minucie Marcin Budziński świetnym prostopadłym passem uruchomił Bartłomieja Dudzica, który wykorzystał sytuację sam na sam z Tomasem Lesnovsky'm.

Cracovia zagrała bez powołanych do reprezentacji Adama Marciniaka , Dawida Nowaka i Damiana Dąbrowskiego.

Cracovia - MFK Rużomberok 3:0 (1:0)
1:0 - Kosanović (k.) 13'
2:0 - Jaroszyński 64'
3:0 - Dudzic 72'

Skład Cracovii: Perdijić - Kuś, Żytko, Kosanović (46' Wasiluk), Jaroszyński - Danielewicz (46' Straus), Szeliga (46' Budzińśki), Zejdler (46' Żurek) - Ntibazonkiza (18' Dudzic), Boljević (46' Kita), Steblecki (46' Bernhardt).

Krzysztof Pilarz zostaje w Cracovii (wideo)