Premier League: Sędzia uratował Jose Mourinho!

Jose Mourinho może postawić kolację sędziemu, który w 95. minucie zobaczył faul, którego nie było i podyktował rzut karny dla The Blues.

Bartosz Zimkowski

Po ostatniej porażce z Newcastle United Jose Mourinho powiedział, że "popełnił 11 błędów". Miał na myśli piłkarzy, którym dał szansę na St James Park. West Bromwich Albion w tym sezonie już jedną sensację sprawiło. Wygrało na Old Trafford z Manchesterem United i potrafiło zremisować z Arsenalem na swoim stadionie.

Tuż przed przerwą wolno grający londyńczycy zdobyli gola. Fatalnie w tej sytuacji zachował się Liam Ridgewell, który tak długo zbierał się do wybicia piłki z piątego metra, że ubiegł go Samuel Eto'o i wpakował ją do siatki WBA.

Goście po zmianie stron prezentowali się już dużo lepiej i po niecałym kwadransie strzelili gola. Tym razem błąd popełnił John Terry. Kapitan The Blues nie wyskoczył do futbolówki i ubiegł go Shane Long. Osiem minut później goście już prowadzili. Szybko wyprowadzona kontra zakończyła się płaskim strzałem Stephane'a Sessegnona. Piłka leciała wprost w Petra Cecha, który o dziwo nie złapał jej.

WBA mądrze broniło się i było o krok od wywiezienia trzech punktów. 15 sekund przed końcem meczu sędzia dopatrzył się faulu na Ramiresie, którego tak naprawdę nie było. Na murawie doszło do małego zamieszania, a karnego spokojnie wykorzystał Eden Hazard. Chelsea zremisowała 2:2, lecz Jose Mourinho może podziękować arbitrowi.

Kolejny świetny mecz rozegrało Southampton. Święci bez problemu ograli Hull City 4:1 i awansowali na trzecie miejsce, spychając na czwartą lokatę Chelsea. Artur Boruc rozegrał 90 minut. Przy straconym golu nie miał szans na skuteczną interwencję.

Na fotel wicelidera wskoczył Liverpool FC. The Reds także pokazali klasę, chociaż Fulham Londyn nie było wymagającym rywalem. Wynik 4:0 mówi sam za siebie. Dwa trafienia zaliczył Luis Suarez.