Serie A: Juventus wymęczył zwycięstwo, świetne wejście Quagliarelli i złoty gol Pogby

Bianconeri w 11. kolejce Serie A nie zachwycili, ale wywalczyli niezwykle cenny komplet punktów. Zespół Antonio Conte poradził sobie na wyjeździe z niedawnym pogromcą Milanu.

Konrad Kostorz
Przed tygodniem na Stadio Ennio Tardini w stosunku 2:3 przegrali Rossoneri, dlatego piłkarze mistrza Włoch z obawami udawali się do Parmy. I rzeczywiście - drużyna Roberto Donadoniego bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę Starej Damie. W pierwszej połowie sytuacji bramkowych było niewiele, a do strzelenia gola zbliżyli się jedynie Massimo Gobbi oraz Carlos Tevez.

Po zmianie stron wciąż trwała zacięta walka, a faworytowi w oczy zaczęło zaglądać widmo straty punktów. Na bramkę Antonio Mirante groźnie strzelali Sebastian Giovinco i Tevez, ale po drugiej stronie boiska również sporo się działo - w 52. minucie świetnej okazji nie zdołał zamienić na gola Amauri.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w 78. minucie, kiedy niesygnalizowany strzał oddał Fabio Quagliarella. Piłka obrała zaskakujący tor lotu i wylądowała na poprzeczce, po czym wróciła na plac gry, gdzie dopadł do niej Paul Pogba i skierował do bramki. Co ciekawe, Quagliarella, który miał największy udział w zdobytym golu, pojawił się na murawie zaledwie 60 sekund wcześniej!

Gialloblu w końcówce nie byli w stanie poważniej zagrozić Gianluigiemu Buffonowi i Juventus odniósł cenne zwycięstwo. Już we wtorek Andreę Pirlo i spółkę czeka kluczowy mecz w Lidze Mistrzów przeciwko Realowi Madryt.

FC Parma - Juventus Turyn 0:1 (0:0)
0:1 - Pogba 78'