Bundesliga: Borussia u siebie ze Stuttgartem, czyli... pewna strata punktów?

Dortmundczycy na własnym terenie są niezwykle mocni, ale z VfB Stuttgart nie potrafią zwyciężać. Czy w 11. kolejce drużyna Juergena Kloppa straci dystans do Bayernu Monachium?

Konrad Kostorz
Odkąd do Dortmundu przybyli Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, a Borussia stała się potentatem w Bundeslidze, VfB Stuttgart na Signal Iduna Park jeszcze nie przegrał! Drużyna z Badenii-Wirtembergii, nawet jeśli znajduje się w słabej dyspozycji, potrafi sprawić nieoczekiwanie kłopoty zespołowi Juergena Kloppa.

W sezonie 2010/2011 Die Schwaben przegrywali po bramce Mario Goetzego, a Borussia miała kilka wyśmienitych okazji do podwyższenia prowadzenia. Gdy wydawało się, że gospodarze skromnie zwyciężą, w 84. minucie do remisu doprowadził Paweł Pogrebniak.

W kolejnych rozgrywkach kibice byli świadkami niezwykłego pojedynku, który zakończył się remisem 4:4! Stuttgart wyszedł na prowadzenie 3:2, ale ostatecznie punkt uratował dopiero w doliczonym czasie gry po strzale Christiana Gentnera. Jedną z bramek w pamiętnym meczu zdobył Jakub Błaszczykowski.

Sezon 2012/2013 to kolejny domowy remis Borussii z VfB! Tym razem kibice nie ujrzeli goli, a goście wysoko zawiesili poprzeczkę ówczesnym mistrzom Niemiec. "Piłkę meczową" miał w 88. minucie Lewandowski, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Svena Ulreicha. Wcześniej więcej niż stuprocentowej okazji nie wykorzystał Mats Hummels.

Warto dodać, że w trzech ostatnich sezonach Borussii znacznie lepiej wiodło się w wyjazdowych potyczkach ze Stuttgart. Czarno-żółci wygrali 3:1 i 2:1 (gol "Lewego") oraz zremisowali 1:1 (gol Piszczka).

Jeśli Borussia ponownie straci punkty w rywalizacji ze Stuttgartem, może spaść na 3. miejsce w tabeli. Stosunkowo łatwe mecze czekają bowiem w 11. kolejce Bayern Monachium (z 1899 Hoffenheim) oraz Bayer Leverkusen (z Eintrachtem Brunszwik).