Premier League: Męczarnie Man Utd, wielki mecz Suareza i kapitalny gol Sturridge'a

Manchester United potwierdził, że jest w słabej formie i po wielkich męczarniach pokonał na Old Trafford Stoke City 3:2.

Bartosz Zimkowski

Ledwie jedenaście punktów w ośmiu meczach miał przed tą kolejką Manchester United. Czerwone Diabły od początku sezonu znajdują się w słabej formie i potwierdziły to w rywalizacji ze Stoke City. Już w czwartej minucie straciły bramkę, kiedy Peter Crouch zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze w tych rozgrywkach.

Dopiero przed przerwą gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania, gdy Robin van Persie dobił strzał Wayne'a Rooneya. Jednak 120 sekund później Stoke znów prowadziło. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marko Arnautović. Po zmianie stron Austriak musiał opuścić murawę z powodu kontuzji, ale Man Utd nie potrafił niczego zdziałać pod bramką The Potters.

Dopiero 12 minut przed końcem Rooney wyrównał i odżyły nadzieje na zwycięstwo. 120 sekund później Javier Hernandez wpakował piłkę do siatki i David Moyes mógł głęboko odetchnąć. Czerwone Diabły wygrywały 3:2 i już nie oddały zwycięstwa do ostatniego gwizdka sędziego.

Popis gry w sobotnie popołudnie dał Luis Suarez. Urugwajczyk w meczu z West Bromwich Albion najpierw trafił po solowej akcji, później popisał się kapitalnym strzałem głową, a na koniec wykorzystał idealne dogranie Stevena Gerrarda. Ozdobą spotkania na Anfield było trafienie Daniela Sturridge'a. Anglik podciął piłkę będąc jeszcze przed polem karnym rywali i bramkarz sięgnął futbolówkę dopiero we własnej siatce. Liverpool wygrał 4:1 i ma dwa punkty straty do Arsenalu Londyn.