LM: Lewandowski wśród legend w klasyfikacji wszech czasów i śrubuje częstotliwość

14 - tyle bramek w Lidze Mistrzów ma już na koncie Robert Lewandowski. Polski napastnik w strzeleckiej klasyfikacji wszech czasów Champions League wszedł między gigantów futbolu.

Maciej Kmita
Gol "Lewego" dał Borussii Dortmund zwycięstwo we wtorkowym meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn. Polak nie dość, że sam pokonał swojego przyjaciela Wojciecha Szczęsnego, trafiając na 2:1 dla swojego zespołu, to jeszcze asystował przy golu Henricha Mchitarjana na 1:0 dla Borussii.

Było to 14. trafienie 25-letniego reprezentanta Polski w Lidze Mistrzów, dzięki czemu dogonił w strzeleckiej klasyfikacji wszech czasów tych rozgrywek takich piłkarzy jak Zinedine Zidane, Ronaldo czy Miroslav Klose i zajmuje w niej 60. pozycję. By wejść do pierwszej "50" najlepszych strzelców brakuje mu już tylko dwóch bramek.

Lewandowski poprawił też statystykę częstotliwości z jaką trafia do siatki rywali w Lidze Mistrzów. Teraz trafia do bramki przeciwnika średnio co 134 minuty (14 goli w 1881 minut), co daje mu 11. miejsce wśród najczęściej strzelających bramki zawodników w historii Ligi Mistrzów.