Ligue 1: PSG wygrało hit mimo kilku błędów sędziego, świetny występ drużyny Ludovika Obraniaka

PSG wygrało hitowe starcie z Olympique Marsylia, mimo że już w pierwszej połowie musiało sobie radzić w osłabieniu. Świetnie zaprezentowały się też Montpellier HSC i Girondins Bordeaux.

Szymon Mierzyński
W 31. minucie meczu na Stade Velodrome czerwoną kartkę za faul w polu karnym na Mathieu Valbuenie otrzymał Thiago Motta. Samo użycie gwizdka przez sędziego Clementa Turpina było jak najbardziej zasadne, ale już wyrzucenie z boiska winowajcy to wielki błąd. Przewinienie nie było bowiem ostre, a sytuację mogli jeszcze uratować Alex lub Gregory van der Wiel. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Andre Ayew i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę dał gospodarzom prowadzenie.

Później ekipa Eliego Baupa zaprezentowała się jednak bardzo słabo i kompletnie nie potrafiła spożytkować gry w przewadze. Tuż przed przerwą - po fatalnym błędzie Steve'a Mandandy - wyrównał Maxwell, zaś w 66. minucie Zlatan Ibrahimović oddał skuteczny strzał z rzutu karnego podyktowanego za faul Jordana Ayew na Marquinhosie. Paryżanie dowieźli zwycięstwo do końca, mimo że arbiter jeszcze co najmniej dwukrotnie mylił się na ich niekorzyść.

W innych niedzielnych pojedynkach padło więcej goli, ale nie były one tak zacięte. Koszmar przeżył Olympique Lyon, który został zdemolowany przez Montpellier HSC i poległ aż 1:5. Les Gones zajmują aktualnie 14. miejsce w tabeli!

Z dobrej strony wreszcie zaprezentowało się Girondins Bordeaux. Ekipa Ludovika Obraniaka musiała wprawdzie odrabiać straty w potyczce z FC Sochaux, lecz ostatecznie zwyciężyła 4:1. To dla niej dopiero drugi komplet punktów w obecnym sezonie. Naturalizowany Polak spędził na murawie 90 minut i został ukarany żółtą kartką.