Historyczny punkt Górnika w Kielcach

Górnik Zabrze po świetnej końcówce meczu w Kielcach wywiózł punkt z terenu Korony. Jest to historyczna zdobycz ekipy Adama Nawałki na stadionie przy Ściegiennego.

Marcin Ziach

Górnikowi Zabrze nie udało się odczarować stadionu przy Łazienkowskiej i przerwać trwającą od 15 lat passę meczów bez zwycięstwa nad Legią Warszawa na jej terenie. Częściowo Trójkolorowi straty powetowali sobie jednak w Kielcach, skąd wywieźli historyczny punkt.

Bilans wcześniejszych meczów był dla śląskiej drużyny druzgocący. Z sześciu dotychczasowych gier w Kielcach... Górnik zanotował komplet porażek. Stosunek bramkowy również ułożył się pod znak dominacji złocisto-krwistych i wynosił 15-8.

W czwartkowy wieczór plasująca się na podium drużyna Adama Nawałki była bliska wywiezienia kompletu z niezdobytego dotąd terenu.

Na kwadrans przed końcem meczu prowadzenie dla zabrzan uzyskał bowiem Prejuce Nakoulma, ale potem historia zatoczyła koło i zamykająca tabelę Korona odpowiedziała trafieniami Pawła Golańskiego i Siergieja Pilipczuka. Remis dla zabrzan uratował w ostatnich minutach Seweryn Gancarczyk.

W poniedziałek przy Roosevelta Górnik podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Bilans gier z beniaminkiem jest dla zabrzańskiej drużyny niezwykle korzystny. Z 26 pojedynków śląska drużyna triumfowała aż piętnaście razy. Ośmiokrotnie notowano remis, zaś trzy razy górą była "Zetka".