Premier League: Pierwsza porażka Jose Mourinho!

Jose Mourinho musiał przełknąć gorycz pierwszej porażki w lidze. Stało się to na Goodison Park, gdzie Chelsea przegrała z Evertonem 0:1.

Bartosz Zimkowski

Tuż przed spotkaniem przodownictwo w tabeli straciła Chelsea Londyn. To Arsenal Londyn był teraz na szczycie, jednak gdyby The Blues ograli Everton to znów wróciliby na fotel lidera.

W ataku Chelsea tym razem zobaczyliśmy Samuela Eto'o. Fernando Torres usiadł na ławce rezerwowych obok m.in. Franka Lamparda czy Oscara. Szansę gry od pierwszych minut otrzymał Juan Mata.

Początkowe fragmenty były bardzo ciekawe. Sporo działo się pod obiema bramkami, ale gole nie padały. Swoją okazję miał m.in. Eto'o, jednak Kameruńczyk nie wykorzystał jej. W sumie Chelsea zmarnowała jeszcze kilka innych świetnych sytuacji.

Zemściło się to w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po szybkiej akcji kombinacyjnej Nikica Jelavić zgrał piłkę na środek pola bramkowego i z metra skutecznie główkował Steven Naismith.

Zaraz po zmianie stron koncert nieskuteczności londyńczyków podtrzymał Andre Schuerrle. Futbolówka po jego strzale trafiła jedynie w boczną siatkę. Jednak po początkowym naporze to im dalej w mecz, tym mniej sytuacji stwarzali sobie goście.

Tuż przed końcem spotkania piękny strzał Leightona Bainesa z rzutu wolnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Chelsea nie zdołała już zadać ciosu i przegrała pierwszy mecz w sezonie w Premier League.

Everton - Chelsea 1:0 (1:0)
1:0 - Naismith 45'

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.