Pelikan się odradza? Garbarnia wciąż z zerem - wyniki niedzielnych meczów 6. kolejki gr. wschodniej II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Po trzech porażkach z rzędu w końcu udało się wygrać piłkarzom Pelikana Łowicz. Biało-zieloni zwyciężyli ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Czwarty mecz bez zwycięstwa zanotowała Limanovia.

Pelikan Łowicz w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki miał już nóż na gardle. Zespół, który miał walczyć o awans przegrał trzy ostatnie spotkania z rzędu i z dorobkiem zaledwie czterech punktów znajdował się w dole tabeli. Tyle samo oczek na koncie mieli przed tą kolejką nowodworzanie. O pierwszej połowie starcia pomiędzy tymi ekipami lepiej szybko zapomnieć. Oba kluby prezentowały się mizernie, ale częściej pod bramką rywala gościli przyjezdni. Po zmianie stron łowiczanie zagrali już zupełnie inaczej i wykorzystując dwa stałe fragmenty gry zapewnili sobie komplet punktów.

Wciąż żadnych punktów w tym sezonie nie zdobyła Garbarnia Kraków. Tym razem krakowianie przegrali w Elblągu z Olimpią, ale zdołali jednak napsuć gospodarzom trochę krwi. Zagrożenie w pierwszej odsłonie meczu sprawiali przede wszystkim gracze Olimpii, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie. Gola z rzutu karnego zdobył Anton Kołosow, który wcześniej w "szesnastce" został sfaulowany. Po zmianie stron przyjezdni dążyli do wyrównania, ale w 78. minucie nadziali się na kontrę, którą strzałem do pustej bramki wykończył Kołosow. Dla Ukraińca był to już gol numer sześć w tym sezonie i pozostaje on nie tyle najskuteczniejszym strzelcem Olimpii... co jedynym. Do ostatniego gwizdka sędziego goście już nie zagrozili elblążanom i wynik nie uległ zmianie.

Czwarty mecz bez zwycięstwa zanotował beniaminek z Limanowej. Limanovia podzieliła się punktami z Concordią Elbląg. Gospodarze wyraźnie przeważali, ale wręcz razili nieskutecznością. Kilka niezłych okazji zmarnował Arkadiusz Serafin, a do tego w bramce elblążan znakomite zawody rozgrywał Hieronim Zoch. Concordia, która skazywana była przed startem tego sezonu na degradację, ma obecnie na koncie osiem punktów i zajmuje jedenaste miejsce w lidze.

Wyniki niedzielnych meczów 6. kolejki gr. wschodniej II ligi: Pelikan Łowicz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0)

1:0 - Koman 57' 2:0 - Bojańczyk 62'

Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 2:0 (1:0)

1:0 - Kołosow 8' (k.) 2:0 - Kołosow 78'

Limanovia Limanowa - Concordia Elbląg 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!