Ligue 1: Pierwsze punkty ekipy Krychowiaka, Marsylia z drugim zwycięstwem

Stade Reims z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonało Lille 2:1. Tymczasem po dwóch kolejkach komplet oczek mają zespoły Olympique Lyon, Saint-Etienne oraz Olympique Marsylia.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Drugą serię spotkań zainaugurowała piątkowa konfrontacja FC Sochaux-Montbeliard  z Olympique Lyon. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, ale później do głosu doszli już faworyci spotkania, którzy ostatecznie wygrali 3:1. Swojego trzeciego gola w tym sezonie zdobył Alexandre Lacazette.

Taki sam dorobek bramkowy ma Dimitri Payet, który ustalił wynik pierwszego sobotniego spotkania pomiędzy Olympique Marsylia i Evian Thonon Gaillard. Na chwilę obecną komplet oczek po dwóch seriach spotkań ma jeszcze tylko AS Saint-Etienne.

Ponadto pierwsze punkty do swojego dorobku może dopisać Stade Reims, które pokonało 2:1 OSC Lille. W podstawowym składzie zwycięskiej ekipy wyszedł Grzegorz Krychowiak, który jednak został zmieniony w 61. minucie. Cały mecz rozegrał z kolei Ludovic Obraniak, a jego Girondins Bordeaux zaliczyło wyjazdowy remis z Toulouse FC. Żyrondyści mogą być zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ponieważ już od 27. minuty musieli grać w osłabieniu.