Audi Cup: Man City napędził strachu Bayernowi, Mandzukić na wagę triumfu

Triumfator LM przegrywał z wicemistrzem Anglii, ale zdołał z nawiązką odrobić straty. Zwycięskiego gola dla bawarskiego zespołu zdobył Mario Mandzukić.

Konrad Kostorz

Bawarczycy tym razem w podstawowym składzie wystąpili bez klasycznego napastnika, a najbliżej bramki strzeżonej przez Costela Pantilimona biegał Thomas Mueller. Trener Anglików Manuel Pellegrini wystawił od 1. minuty trzy nowe nabytki: Fernandinho, Stevana Joveticia oraz Alvaro Negredo.

W pierwszej odsłonie lekką przewagę osiągnęli gospodarze Audi Cup, jednak niewiele z niej wynikało. Po przerwie Bayern nadal grał nieźle, lecz dał się skontrować - po podaniu Samira Nasriego Negredo ograł Javiego Martineza i precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans Manuelowi Neuerowi.

Podopieczni Josepa Guardioli potrzebowali pięciu minut, by doprowadzić do remisu. Z pomocą przyszedł im Pablo Zabaleta, który zagrał piłkę ręką w polu karnym i umożliwił Muellerowi oddanie pewnego uderzenia z "wapna". Losy rywalizacji rozstrzygnął wprowadzony w przerwie Mario Mandzukić, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Muellera.

Dla Bayernu pojedynek z The Citizens był ostatnim meczem kontrolnym. Już w poniedziałek 5 sierpnia mistrzowie Niemiec zagrają w I rundzie Pucharu Niemiec, a kilka dni później zainaugurują sezon w Bundeslidze.

Warto dodać, że w pojedynku o 3. miejsce w turnieju AC Milan pokonał 1:0 Sao Paulo FC, a jedyną bramkę w meczu zdobył w 53. minucie Kinsgley Boateng.

Manchester City - Bayern Monachium 1:2 (0:0)
1:0 - Negredo 61'
1:1 - Mueller (k.) 66'
1:2 - Mandzukić 73'

Manchester City: Pantilimon - Zabaleta, Kompany, Boyata, Clichy - Fernandinho, Barry (46' Toure) - Milner, Jovetić (46' Navas), Nasri - Negredo (74' Dzeko)

Bayern Monachium: Neuer - Lahm (90+1' Weiser), Martinez (67' Boateng), Dante (67' van Buyten), Alaba - Thiago (56' Mandzukić) - Robben (56' Shaqiri), Kroos (59' Rafinha), Schweinsteiger (62' Kirchhoff), Ribery - Mueller.