Nie dziwię się reakcji kibiców - trenerzy po meczu Lech - Żalgiris

W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europejskiej Lech Poznań sensacyjnie przegrał 0:1 z litewskim Żaligirisem Wilno. Oto, co mieli do powiedzenia po spotkaniu trenerzy obu drużyn.

Maciej Kmita

Marek Zub, trener Żalgirisu: Jeszcze raz powtórzę, że to tylko połowa. Mamy przewagę, ale przed nami jeszcze spotkanie w Poznaniu. Ta wygrana to wielka sprawa dla mnie, piłkarzy, klubu i naszych kibiców. Zwycięstwo nad tak markowym zespołem jest dla nas sporym sukcesem. Zapracowaliśmy na nie ogromnym zaangażowaniem oraz walką.

Mariusz Rumak, trener Lecha: Przegrywamy 0:1 do przerwy i teraz czeka nas druga połowa w Poznaniu. Ciężko jest wygrać jak się nie wykorzystuje sytuacji Spodziewałem się takiej gry Żalgirisu, a mimo to nadziewaliśmy się w pierwszej połowy na kontry. W drugiej przejęliśmy kontrolę, stwarzaliśmy sytuacje, jednak ich nie wykorzystaliśmy. Nie dziwię się reakcji kibiców meczu. Jechali mnóstwo kilometrów i mają prawo być rozczarowani. Czułem się zobowiązany, by do nich podejść, bo dla nich gramy.

Kolejorz zawiódł i czeka go trudny rewanż - relacja z meczu Żalgiris Wilno - Lech Poznań