Premierowa wygrana Limanovii - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Limanovia Limanowa

Limanovia Limanowa wygrała pierwszy ligowy mecz na II-ligowym froncie. Piłkarze beniaminka z Małopolski zagrali mądrzej, ale mieli sporo szczęścia i wywalczyli komplet oczek.

Kamil Górniak

Mecz w Stalowej Woli mógł rozpocząć się wybornie dla Stalówki. Już w 3. minucie Damian Juda stanął oko w oko z Waldemarem Sotnickim, ale wypuścił sobie za mocno piłkę i uderzył nad bramką. W odpowiedzi Mariusz Mężyk przegrał rywalizację z golkiperem Stali. Goście zaczęli przejmować inicjatywę i w 10. minucie wykorzystali błąd obrony gospodarzy. Arkadiusz Serafin z powietrza z 14. metrów strzelił w okienko. 120 sekund później mogło być 0:2, ale Dawid Wołoszyn obronił najpierw strzał Serafina, a po chwili uderzenie Mężyka zablokował Mateusz Kantor.

W kolejnych minutach gra się zaczęła wyrównywać, a potem inicjatywę przejęli Stalowcy. Nie potrafili jednak skutecznie zagrozić bramce gości. W 28. minucie aktywny Wojciech Reiman uderzył z 22. metrów z rzutu wolnego, ale piłka przeszła nad poprzeczką. W końcówce dwukrotnie mocno na bramkę Stalówki uderzał Mauhamadou Sadio, ale nie zdołał zaskoczyć bramkarza zielono-czarnych.

Tuż po zmianie stron Stalowcy mieli dwie świetne okazje na wyrównanie. Najpierw kilka chwil po wznowieniu gry Mateusz Kantor nieudanie lobował bramkarza gości, a chwilę później w zamieszaniu pod bramką Sotnickiego nikt z piłkarzy Stali nie był w stanie kopnąć piłki w stronę bramki rywali. Zielono-czarni wyraźnie osłabli i grę zaczęli przejmować goście. Piłkarze Limanovii mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku. Niecelnie uderzali jednak Paweł Pyciak, Artur Skiba czy Dawid Basta.

W ostatnich 20. minutach meczu ożywili się gospodarze, którzy za wszelką cenę chcieli przynajmniej doprowadzić do wyrównania. W 73. minucie Michał Kachniarz źle opanował piłkę w polu karnym, a chwilę później Wojciech Reiman z kilku metrów uderzył obok słupka. W samej końcówce Radosław Mikołajczak przymierzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka. W doliczonym czasie gry Patryk Tur miał jeszcze dwie okazje na gola, ale nie zdołał skierować piłki do siatki.

Stal Stalowa Wola - Limanovia Limanowa 0:1 (0:1)
0:1 - Serafin 10'

Stal Stalowa Wola: Wołoszyn - Kantor, Czarny, Bogacz, Sikorski, Mikołajczak, Reiman, Kachniarz, Tur, Juda, Płonka (56' Łanucha).

Limanovia Limanowa: Sotnicki - Basta, Kulewicz, Garzeł, Kuligowski, Pyciak (87' Sane), Skiba, Sadio (82' Orzechowski), Pietras, Serafin (89; Pająk), Mężyk (75' Komorek).

Żółte kartki: Bogacz, Reiman, Mikołajczak (Stal) oraz Pyciak, Garzeł, Kulewicz, Sadio, Kuligowski, Pietras (Limanovia).

Sędzia: Artur Mądrza (Mazowiecki ZPN).

Widżów: 500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!