Gol Arkadiusza Milika dla Bayeru Leverkusen, rosną notowania Polaka

Reprezentant Polski jako jedyny gracz Bayeru Leverkusen zdobył gola w meczu kontrolnym z KV Mechelen. W składzie belgijskiej drużyny wystąpił Seweryn Michalski.

Konrad Kostorz
Pojedynek z zespołem z Jupiler League był ważnym przedsezonowym testem Bayeru Leverkusen. Aptekarze pokonali Belgów w takim samym stosunku, w jakim w sobotę wygrali z VfL Bochum - 2:0.

Od 1. do 62. minuty w linii ataku 3. zespołu Bundesligi wystąpił Arkadiusz Milik, którego na placu gry zmienił Stefan Kiessling. Polak krótko przed przerwą nie dał szans bramkarzowi Mechelen, umieszczając piłkę w lewym dolnym rogu jego bramki.

Oprócz Milika na murawie pojawiło się jeszcze dwóch naszych rodaków. Sebastian Boenisch grał przez 76 minut i był bardzo aktywny na lewym boku defensywy, a Seweryn Michalski, który niedawno trafił do Mechelen z PGE GKS-u Bełchatów, wziął udział w ostatnim kwadransie pojedynku.

Bayer Leverkusen - KV Mechelen 2:0 (2:0)
1:0 - Biebauw (sam.) 20'
2:0 - Milik 43'