Puchar Tatr: W finale Cracovia z Podbeskidziem

Cracovia po serii rzutów karnych pokonała w półfinale Pucharu Tatr Okocimskiego Brzesko. Bohaterem spotkania był Matko Perdijić , który obronił dwie "11" Piwoszy.

Maciej Kmita
Okocimski objął prowadzenie w 12. minucie gry po strzale Wojciecha Wojcieszyńskiego, który wykończył kombinacyjną akcję swojego zespołu. Cracovia wyrównała w 36. minucie za sprawą Vladimir Boljević, który głową wykorzystał centrę Adama Marciniaka z lewej strony.

Pasy były jeszcze blisko kolejnych bramek, ale po strzałach Krzysztofa Danielewicza i Bartłomieja Dudzica piłka odbijała się od poprzeczki bramki Okocimskiego.

W finale Pucharu Tatr Pasy zagrają z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które pokonało 1:0 Sandecję Nowy Sącz. Spotkanie to zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 17:00. Dwie godziny wcześniej natomiast rozpocznie się "finał pocieszenia" między Sandecją a Okocimskim.

Cracovia:

I połowa: Perdijić - Struna, Żytko, Kosanović, Marciniak - Straus, Szeliga, Danielewicz, Steblecki, Boljević Bernhardt.

II połowa: Perdijić - Kuś, Żytko (67' Żurek), Kosanović, Puzigaca - Budziński, Dąbrowski Zejdler - Dudzic, Ntibazonkiza, Romanow.

Okocimski: Koper - Wieczorek, Wajda, Nowak, Niechciał - Pyciak, Nawrot, Brud, Wojcieszyński, Darmochwał - Smółka. Grali również: Pączek, Pat, Sroka, Baliga, Jeremienko, Smoliński, Termanowski i Pedro.