Wygrana Stalówki na pełnym luzie - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg

Stal Stalowa Wola wygrała na własnym boisku z Olimpią Elbląg 2:1. Stalowcy zagrali na luzie, gdyż zapewnili sobie już utrzymanie dzięki czemu mogliśmy oglądać całkiem niezły mecz w wykonaniu obu ekip.

Spotkanie w Stalowej Woli rozpoczęło się dość niemrawo. Pierwszy strzał na bramkę oddali goście. W 11. minucie bardzo aktywny Piotr Skokowski uderzył z ostrego kąta i na raty obronił golkiper Stali Dawid Wołoszyn. Ten sam zawodnik szczęścia próbował jeszcze 4 razy w pierwszej połowie i za każdym razem było bardzo groźnie pod bramką Stalówki. Najlepszą okazję na gola Olimpia miała w 23. minucie kiedy to Skokowski bardzo mocno zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie sięgnął piłki.

Zielono-czarni długo nie mogli dojść do głosu. Co prawda Stalowcy stwarzali sobie okazje, ale strzały piłkarzy z Podkarpacia nie sprawiały żadnych kłopotów bramkarzowi ekipy z Elbląga. Zespół ze Stalowej Woli w 29. minucie w końcu znalazł receptę na pokonanie Aleksiej Rogaczow. Z 25 metrów przymierzył Mateusz Argasiński. Piłka po strzale zaledwie 18-letniego zawodnika Stali wpadła w samo okienko bramki gości. Dla młodego zawodnika Stali był to dopiero drugi mecz w zespole seniorów Stalówki.

Od tego momentu przewagę osiągnęli gospodarze. Dogodne okazje jeszcze przed przerwą zmarnowali m.in. Wojciech Fabianowski i Michał Mistrzyk. Emocje jednak nie opadły po zmianie stron. Na początku drugiej połowy po jednej sytuacji zmarnowały obie ekipy, a w 54. minucie padł wyrównujący gol. Kamil Graczyk wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką w polu karnym przez Adriana Bartkiewicza.

Goście nie cieszyli się długo z remisu, bowiem już 180 sekund później Wojciech Reiman ładnie uderzył z rzutu wolnego z 22 metrów i bramkarz Olimpii nie miał szans przy strzale pomocnika Stalówki. Goście do końca walili głową w mur i nie potrafili sobie stworzyć klarownej okazji na wyrównanie. W końcówce graczom Olimpii puściły nerwy i Rafał Pietrewicz opuścił przedwcześnie boisko po czerwonej kartce.

Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0) 1:0 - Agrasiński 29' 1:1 - Graczyk (k.) 54' 2:1 - Reiman 57'

Stal Stalowa Wola: Wołoszyn - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, Mikołajczak, Argasiński (87' Majowicz), Reiman, Juda (75' Popielarz), Mistrzyk (77' Tur), Fabianowski (85' Kachniarz).

Olimpia Elbląg: Rogachev - Ressel, Lewandowski, Ichim, Broniarek, Sedlewski (73' Lisiecki), Kolosov, Pietrewicz, Skokowski, Kopycki, Graczyk.

Żółte kartki: Reiman, Mikołajczak (Stal) oraz Pietrewicz (Olimpia).

Czerwona kartka: Pietrewicz (Olimpia - za drugą żółta)

Sędzia: Tomasz Krawczyk (Łódzki ZPN).

Widzów: 400.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!