Wybrano najpiękniejszego gola Ligi Mistrzów (wideo)

UEFA przyznała nagrody indywidualne i drużynowe za zakończoną w sobotę edycję Champions League. Za najładniejszego gola i najefektowniejszą paradę wyróżniono piłkarzy AC Milan.

Konrad Kostorz

Europejska federacja nie miała wątpliwości, że bramką sezonu był fenomenalny strzał Philippe'a Mexesa z przewrotki w meczu fazy grupowej pomiędzy RSC Anderlecht a AC Milan. Francuski obrońca w 71. minucie wyjazdowego pojedynku, który Rossoneri wygrali 3:1, nie dał żadnych szans Silvio Proto.

Za najlepsze parady uznano dwie interwencje Christiana Abbiatiego w pojedynku Milanu z Zenitem w Sankt Petersburgu. Doświadczony włoski bramkarz w świetnym stylu zatrzymał uderzenia Hulka oraz Aleksandra Aniukowa. Poniżej można zobaczyć drugą z wyróżnionych parad Abbiatiego.

Drużyną sezonu - co nie może zaskakiwać - wybrano Bayern Monachium. Nagrodę dla najlepszego trenera otrzymał Juergen Klopp, a najlepszym debiutantem okazał się Isco z Malagi. Za zaskakująco dobry występ w minionej edycji wyróżniono Galatasaray Stambuł, a wydarzeniem sezonu w ocenie UEFA był gol zdobyty przez Ivana Krstanovicia z Dinama Zagrzeb w piątej minucie doliczonego czasu gry ostatniego spotkania fazy grupowej z Dynamem Kijów, który był jedyną bramką chorwackiej drużyny w tej edycji.

LM: Bayern najlepszy w Europie po golu w 89. minucie, Borussia bez trofeum!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)