Arsenal bliżej Ligi Mistrzów, Wigan Athletic w The Championship

Arsenal Londyn wrócił na czwarte miejsce Premier League. Tymczasem z ligą pożegnał się ostatni zespół - Wigan Athletic.

Bartosz Zimkowski

Po ośmiu sezonach spędzonych w najwyższej klasie rozgrywkowej Wigan Athletic spada do The Championship. Dzieje się tak kilka dni po największym sukcesie klubu, a więc zdobyciu Pucharu Anglii.

Po pierwszej połowie fani The Latics cały czas mieli nadzieje na odniesienie zwycięstwa na Emirates Stadium. Tylko taki wynik dawał im szanse na utrzymanie. W jedenastej minucie Lukas Podolski z kilku metrów strzałem głową zdobył gola. Wyrównanie nadeszło tuż przed przerwą, gdy Shaun Maloney ładnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Wojciecha Szczęsnego. Gospodarze uważali jednak, że faul na Maloney'u nie powinien zostać podyktowany, gdyż ich zdaniem przewinienia nie było.

Po zmianie stron Arsenal w ciągu ośmiu minut rozstrzygnął losy spotkania. Zdobył trzy gole i pewnie zwyciężył 4:1. Zrobił spory krok w kierunku zagwarantowania sobie udziału w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę. Kanonierzy w razie zwycięstwa nie będą musieli oglądać się na Tottenham Hotspur.

Arsenal Londyn - Wigan Athletic 4:1 (1:1)
1:0 - Podolski 11'
1:1 - Maloney 45'
2:1 - Walcott 63'
3:1 - Podolski 68'
4:1 - Ramsey  71'

***

Już bez Roberto Manciniego na Madejski Stadium przyjechał Manchester City. Drużynę poprowadził nie David Platt, który sam zrezygnował z funkcji asystenta, a Brian Kidd. Nie dokonał zbyt wielu zmian.

Man City zasłużenie wygrało, aczkolwiek nie zagrało wybitnego meczu. Reading FC już wcześniej nie zdołało obronić się przed spadkiem i był to pojedynek jedynie o honor. The Citizens zwyciężyli 2:0 i zapewnili sobie wicemistrzostwo Anglii.

Reading - Man City 0:2 (0:1)
0:1 - Aguero 40'
0:2 - Dzeko 88'