Przełamanie Brożka! Polski napastnik na bramkę czekał ponad 1000 minut!

Swojego drugiego gola w Hiszpanii zdobył Paweł Brożek. Były zawodnik Wisły Kraków na kolejne trafienie czekał od 22 września zeszłego roku!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Nasz atakujący w kadrze Recreativo Huelva pojawił się po raz pierwszy od miesiąca. Na  boisko wszedł w 72. minucie przy stanie 2:0 dla Realu Madryt Castilla. Był to strzał w "dziesiątkę", ponieważ chwilę później Polak mógł się cieszyć z bramki! Ostatecznie jednak rezerwy Królewskich wygrały spotkanie 3:1.

Swoje premierowe trafienie w rozgrywkach Segunda Division Paweł Brożek zaliczył 22 września przeciwko Lugo. Od tego momentu był jednym z pewniaków w kadrze Recre, ale ze względu na fatalną skuteczność najpierw trafił na ławkę rezerwową, a następnie w ogóle nie był powoływany.

Były Wiślak nie potrafił zdobyć gola w 15. kolejnych spotkaniach, w których uczestniczył. Przełamanie nastąpiło w sobotni wieczór, kiedy jego licznik bez trafienia wskazywał już 1001 minut.

Po 34. kolejkach Recreativo znajduje się na 15. miejscu z przewagą 9 oczek nad strefą spadkową.

Recreativo Huelva - Real Madryt Castilla 1:3 (0:0)
0:1 - Mateos 47'
0:2 - Jese 54'
1:2 - Brożek 79'
1:3 - Oscar Piano 86'

Czerwona kartka: Morcillo /84', za drugą żółtą/ (Recreativo).