Ligue 1: Pięć czerwonych kartek w derbach Korsyki, koszmarny uraz gracza Saint-Etienne

Niesamowite rzeczy działy się w wieczornych spotkaniach Ligue 1. W derbach Korsyki sędzia pokazał 5 czerwonych kartek, z kolei w innym meczu koszmarnego urazu doznał Jeremy Clement z AS Saint-Etienne.

Szymon Mierzyński
W 23. minucie pomocnik gospodarzy został brutalnie sfaulowany przez Valentina Eysserica i musiał opuścić boisko na noszach. Diagnozy lekarskie są fatalne. 29-letni piłkarz ma bowiem złamaną kostkę.

Grający w przewadze miejscowi nie mieli żadnych problemów z pokonaniem OGC Nice i zaaplikowali przeciwnikowi cztery gole nie tracąc żadnego.

Cenne zwycięstwo odniosła SC Bastia, która ograła u siebie AC Ajaccio 1:0. Bramka padła tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, a zapisał ją na swoim koncie Toifilou Maoulida. Na tym zakończyły się emocje czysto piłkarskie. W ostatnim kwadransie mieliśmy natomiast niesamowitą awanturę i aż pięć czerwonych kartek.

Najpierw za dwa upomnienia z boiska wyleciał Matthieu Chalme. W doliczonym czasie goście byli już podwójnie osłabieni, gdy za ostry faul na Mickaelu Landreau do szatni odesłany został także Dennis Oliech. To podgrzało emocje na tyle, że po chwili arbiter wykluczył jeszcze trzech zawodników: Floriana Thauvina i Jerome'a Rothena (Bastia) oraz Benjamina Andre (Ajaccio). Powodem były nie dające się okiełznać przepychanki.

W pozostałych wieczornych spotkaniach odnotowano dwa remisy i wyjazdowe zwycięstwo AS Nancy nad FC Sochaux.