Puchar Niemiec: Dramat FSV Mainz, Wilki bliżej europejskich pucharów

Jeszcze w 85. minucie piłkarze FSV Mainz prowadzili 2:0 z SC Freiburg, ale ostatecznie nie zdołali wywalczyć awansu do półfinału DFB-Pokal.

Konrad Kostorz
Drużyna Thomasa Tuchela rozpoczęła spotkanie z 5. zespołem Bundesligi perfekcyjnie i już po czterech minutach prowadziła 2:0! Na listę strzelców wpisali się 19-letni Shawn Parker oraz pozyskany w styczniu Niki Zimling.

Gracze z Fryburga przez wiele minut bili głową w mur. Ich przewaga wzrosła, gdy z murawy usunięty został obrońca Zdenek Pospech. Aż do 86. minuty gospodarzy ratowały słupki, poprzeczki oraz dobrze interweniujący Heinz Mueller. Końcówka regulaminowego czasu należała jednak do ekipy Christiana Streicha, która zdołała doprowadzić do dogrywki. W niej grający w przewadze goście zepchnęli FSV do głębokiej defensywy i zadali decydujący cios - Daniel Caligiuri z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki po podaniu Karima Guede.

Dosyć pewnie do najlepszej "4" awansowali piłkarze z Wolfsburga. Diego i spółka przystąpili do ataku po przerwie i szybko złamali defensywę III-ligowca. Najpierw gola zdobył Ivica Olić, a na 2:0 podwyższył Bas Dost po precyzyjnej centrze Marcela Schaefera. Gospodarzy stać było tylko na bramkę honorową. Jeśli zespół Dietera Heckinga w losowaniu uniknie Bayernu bądź BVB, będzie miał ogromną szansę, by awansować do finału, co najprawdopodobniej zapewni udział w Lidze Europejskiej.

W środę odbędą się dwa pozostałe ćwierćfinały, w których VfB Stuttgart zmierzy się z VfL Bochum, a Bayern Monachium z Borussią Dortmund. Mecze półfinałowe zaplanowano na 16 i 17 kwietnia.

2:3 - D. Caligiuri 108'

Czerwona kartka: Pospech /65' za drugą żółtą/ (FSV Mainz).

Kickers Offenbach - VfL Wolfsburg 1:2 (0:0)
0:1 - Olić 50'
0:2 - Dost 71'
1:2 - Stadel 81'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)