Sparingowo: Arka ograła III-ligową Gwardię Koszalin

W swoim przedostatnim sparingu Arka pokonała koszalińską Gwardię. Zwycięstwo zapewnił jej Piotr Kuklis, który w 40 minucie popisał się fantastycznym uderzeniem z 25 metrów.

Aleksander Wójcik

Na początku spotkania przeważali goście z Koszalina, co po części spowodowane było m.in. ciężkim porannym treningiem arkowców na siłowni i zakończeniem przez gospodarzy drugiego obozu dochodzeniowego na własnych obiektach. Pierwsze celne uderzenie kibice zgromadzeni na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni mogli odnotować dopiero po kwadransie gry, gdy główkował w środek bramki Marcus Vinicius da Silva.

Pięć minut później fanatstycznie z półobrotu, po wcześniejszym przyjęciu futbolówki na klatkę piersiową, uderzył Mateusz Szwoch, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Marcina Matysiaka. W 38 minucie doskonałą okazję zmarnował nowy nabytek Arki Rafał Grzelak, który został uruchomiony długim crossem przez Piotra Kuklisa, ale w sytuacji sam na sam były zawodnik Boavisty Porto nie poradził sobie z golkiperem gości. Dwie minuty później Kuklis postanowił sam sfinalizowac akcję i z 25 m fantastycznym lobem wyprowadził gdynian na prowadzenie.

Sparingowo: Remis w pojedynku I-ligowców

W II połowie trenerzy Arki tradycyjnie wymienili całą jedenastkę. Skłąd z I-częsci sparingu wydaje się być najbliższy temu, który za dwa tygodnie zainauguruje rundę rewanżową, meczem w Poznaniu przeciwko miejscowej Warcie. Po przerwie, pomimo teoretycznie słabszego kadrowo składu, gospodarze kontynuowali nawałnice na bramkę rezerwowego Mariusza Rzepeckiego.

W słupek trafił 17-letni junior Michał Gałecki, a w boczną siatkę Janusz Surdykowski. W 65 minucie niemalże niemożliwego dokonał Łukasz Zwoliński. Napastnik wypożyczony z Pogoni Szczecin nie trafił z metra do pustej bramki po doskonałym dograniu Marcin Radzewicza. W 72 min. przed szansą staneli goście, ale napastnik Gwardii był na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

Okazje na bramki mieli także Dawid Kubowicz oraz ponownie Zwoliński i Surdykowski, ale żaden z nich nie potrafił skierować celnie futbolówki do bramki. Również bardzo aktywny w drugiej połowie Radzewicz, który walczy o wyjściowy skład z Dariuszem Formellą, dwukrotnie przegrał pojedynek z Rzepeckim.

Ostatni mecz kontrolny przed inauguracją rundy wiosennej drużyna Pawła Sikory rozegra w sobotę 2 marca o 16:00, również na Narodowym Stadionie Rugby. Rywalem żółto-niebieskich będzie Kaszubia Kościerzyna. Dotychczasowy bilans 12 sparingów Arki to: 7 zwycięstw - 3 remisy - 2 porażki, bramki: 24:13.

Dodajmy także, że w piątek Arka pozyskała 19-letniego ofensywnego gracza Jezioraka Iława - Michała Jankowskiego, który podpisał 1,5-roczną umowę. Jankowski pod koniec stycznia był testowany w sparingu z Olimpią Elbląg. Napastnik z Warmii najpierw będzie się ogrywał w III-ligowych rezerwach Arki oraz w zespole juniorów starszych. - Klub zapewnił Jankowskiemu możliwość kontynuowania nauki w LO w Gdyni. Pozytywną decyzje podjęli także rodzice oraz sam zawodnik, w związku z tym Arka podpisała w dniu dzisiejszym umowę transferową z Jeziorakiem Iława, a piłkarz podpisał kontrakt indywidualny do 30 czerwca 2014 roku - poinformował rzecznik gdyńskiego klub.

Arka Gdynia - Gwardia Koszalin 1:0 (1:0)
1:0 - Kuklis 40'

Arka: Szlaga (46' Miszczuk) - Krajanowski (46' Kubowicz), Jarzębowski (46' Wallace), Brodziński (46' Sobieraj), Tomasik (46' Dettlaff) - Grzelak (46' Pietkiewicz), Rzuchowski (46' Pruchnik), Szwoch (46' Gałecki), Formella (46' Radzewicz) - Kuklis (46' Surdykowski) - Marcus da Silva (46' Zwoliński).

Gwardia: Matysiak (46' Rzepecki) - Morawski, Wojciechowski, Stańczyk (58' Stanowski), Więckowski - Poczobut - Sydoruk (54' Parus), Nowacki, Nitshi (62' Miętek) - Ignaszewski - Miętek (46' Magdziński)

Żółte kartki: Brodziński, Kubowicz.