Serie A: Fiorentina zdeklasowała Inter, Wolski niepotrzebny Violi (wideo)

W pojedynku 6. z 5. drużyną włoskiej ekstraklasy Fiorentina nie zostawiła złudzeń Interowi. Nerazzurri nie istnieli na murawie Stadio Artemio Franchi we Florencji.

Konrad Kostorz
Mało kto spodziewał się, że zespół Vincenzo Montelli, który w poprzednich pięciu ligowych spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo, z łatwością rozprawi się z silnym kadrowo Interem.

Ekipa Andrei Stramaccioniego w niedzielny wieczór była tylko tłem dla świetnie grających Fioletowych. Gospodarze stwarzali mnóstwo bramkowych sytuacji i do przerwy mogli prowadzić znacznie wyżej niż 2:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a piłkarze Fiorentiny znów nie dawali szans Samirowi Handanoviciowi. Znakomitą partię rozegrali Stevan Jovetić oraz Adem Ljajić. Po meczu z Interem Czarnogórzec ma już 11 strzelonych goli w tym sezonie.

Sztab szkoleniowy Fiorentiny kolejny raz nie dał szansy występu Rafałowi Wolskiemu, który nadal czeka na debiut w Serie A. Montella zdecydował się tym razem na ustawienie 4-3-3, a po przerwie do gry weszli Mohamed Sissoko, Mounir El Hamdaoui oraz Cristian Llama.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Po zwycięstwie Alberto Aquilani i spółka zbliżyli się do Nerazzurrich na dystans jednego "oczka". Punkt więcej od Interu mają również AC Milan i Lazio Rzym, które swój mecz w 25. kolejce rozegra dopiero w poniedziałek.

ACF Fiorentina - Inter Mediolan 4:1 (2:0)
1:0 - Ljajić 13'
2:0 - Jovetić 33'
3:0 - Jovetić 55'
4:0 - Ljajić 65'
4:1 - Cassano 87'