Ruch Chorzów wygrał, a Zieliński...

Wygraną zakończył się pierwszy mecz kontrolny piłkarzy Ruchu Chorzów w 2013 roku. Niebiescy wygrali 1:0 po golu testowanego Łukasza Cieślewicza.

Michał Piegza
W meczu kontrolnym rozgrywanym w trzech 30-minutowych tercjach padł jeden gol. W 49. minucie do siatki Rozwoju Katowice trafił testowany napastnik Łukasz Cieślewicz. Piłkarz, który ostatnio występował na Wyspach Owczych, wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W poniedziałek piłkarze Ruchu wyjadą na 6-dniowe zgrupowanie do Rybnika-Kamienia. Z drużyną na pewno wyjedzie inny testowany zawodnik Robert Chwastek. Natomiast udział w obozie Cieślewicza oraz Piotra Wojeńskiego nie jest jeszcze pewny. Jacek Zieliński stwierdził, że wkrótce ogłoszona zostanie lista graczy, którzy wyjadą na zgrupowanie. Dodajmy, że w meczu kontrolnym w zespole z Cichej zabrakło kilku podstawowych piłkarzy, których zdrowie chciał oszczędzić szkoleniowiec Niebieskich. Wszystko przez to, że pojedynek odbywał się na zmrożonej sztucznej nawierzchni, a dodatkowo w trakcie gry zaczął padać śnieg. Choroba wyłączyła z meczu Macieja Jankowskiego.

Działacze Ruchu zdementowali ponadto informację jakoby rozmawiali z Pawłem Nowakiem. Piłkarz w rozmowie z naszą redakcją stwierdził, że jest po rozmowach z przedstawicielami wicemistrzów Polski. Były piłkarz Cracovii i Lechii na pewno na Cichą nie trafi.

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
1:0 - Cieślewicz 49'

Skład Ruchu Chorzów:

I tercja: Kamiński – Chwastek, Sadlok, Stawarczyk, Kikut – Smektała, Panka, Lewczuk, Włodyka - Cieślewicz, Kuświk.

II tercja: Kamiński – Konczkowski, Komor, Lewiński, Wojeński – Kwiatkowski, Otręba, Starzyński, Chwastek – Kuświk, Cieślewicz.

III tercja: Lech – Konczkowski, Komor, Kołodziejski, Wojeński – Kwiatkowski, Lewiński, Otręba, Starzyński, Kotus – Kuświk.
Marcin Baszczyński: Miałem wiele na sumieniu

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!