Sparingowo: Widzew lepszy od drugoligowca

W pierwszym tegorocznym sparingu Widzew Łódź wygrał z Turem Turek 2:1. Bramki dla łodzian zdobyli Mehdi Ben Dhifallah oraz Sebastian Dudek. Spotkanie zostało rozegrane na obiektach SMS-u Łódź.

Bartosz Tarnowski

W sobotnim spotkaniu sparingowym trener Radosław Mroczkowski desygnował do gry dwie jedenastki. Pierwsza z nich, która grała od początku meczu, była złożona z młodych zawodników oraz z dwójki testowanych obrońców - Michał Płotka i Dawid Kucharski. Natomiast w drugiej odsłonie spotkania wystąpiła jedenastka złożona z doświadczonych graczy, a na bramce stanął testowany Maciej Krakowiak.

Początek spotkania nie ułożył się najlepiej dla łodzian, którzy już w drugiej minucie przegrywali 0:1. Fatalny błąd popełnił golkiper Widzewa Łódź Milos Dragojević, a do piłki dopadł Łukasz Staroń, który nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem bramki. Minutę później czerwoną kartką został ukarany gracz Tur Turka - Konrad Szubert, który ostro zaatakował Mariusza Stępińskiego. Po słabym rozpoczęciu meczu, łodzianie z biegiem czasu przejęli inicjatywę, lecz nie potrafili udokumentować swojej przewagi zdobytymi gola. Dobre okazje zmarnowali m.in. Mariusz Stępiński i Mariusz Rybicki. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania nie uległ zmianie.
Widzew Łódź wygrał pierwszy tegoroczny sparing Widzew Łódź wygrał pierwszy tegoroczny sparing
W przerwie meczu trener Radosław Mroczkowski wymienił całą jedenastkę i gra łodzian uległa znacznej poprawie. Bardzo dobrze prezentowali się szczególnie Łukasz Broź i Jakub Kowalski, którzy sprawiali dużo problemów defensywie Tura. W 68. minucie łodzianie doprowadzili do wyrównania. Sebastian Dudek podał do wychodzącego sam na sam z bramkarzem gości Mehdiego Ben Dhifallaha, który nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem gola. W 87. minucie widzewiacy wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Dudek.

Widzew Łódź - Tur Turek 2:1 (0:1)
0:1 - Staroń (2')
1:1 - Ben Dhifallah (68')
2:1 - Dudek (87')

Skład Widzewa w I połowie:
Dragojević - Stępiński P., Kucharski, Płotka, Banasiak, Pawłowski, Bartoszewicz, Alex, Rybicki, Kaczmarek, Stępiński M.

Skład Widzewa w II połowie:
Krakowiak - Broź, Duda, Mroziński, Bartkowski, Kowalski, Nowak, Dudek, Kasprzak, Radzio, Ben Dhifallah.

Czerwone kartki: Szubert, Dolewka (obaj Tur Turek).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!