Premier League: Horror na Etihad Stadium!

Manchester City długo nie potrafił poradzić sobie na własnym stadionie z jednym z najsłabszych zespołów w lidze - Reading.

Bartosz Zimkowski

Bardzo długo The Citizens męczyli się z beniaminkiem, który znajduje się w dolnych rejonach tabeli. W ataku szaleć mieli Carlos Tevez oraz Sergio Aguero. Obaj byli aktywni, jednak świetnie spisywała się defensywa Reading FC. Na dodatek obrońcy mogli liczyć, że jak poślą długie podanie w kierunku Pawła Pogrebniaka, to Rosjanin piłki nie straci.

Mijały kolejne minuty, a The Citizens nie stwarzali sobie wyśmienitych okazji. Szybko, bo jeszcze przed upływem godziny, Roberto Mancini zdecydował się na wpuszczenie Edina Dzeko. Później przyszła kolej na Jamesa Milnera i Scotta Sinclaira. Wszystko jednak wskazywało na to, że Man City nie zdoła wygrać tego meczu.

Tymczasem w trzeciej doliczonej minucie świetnie w pole karne dośrodkował David Silva, a strzałem głową gola zdobył Gareth Barry. Man City długo męczył się z Reading, ale koniec końców, sięgnął po komplet punktów.

Cały mecz na ławce rezerwowych Southampton przesiedział Artur Boruc. Święci po kilku dobrych spotkaniach teraz zawiedli i przegrali przed własną publicznością z Sunderlandem. Rozczarował także Tottenham Hotspur, ponieważ nie potrafił poradzić sobie na White Hart Lane ze Stoke City. Remis 0:0 sprawił, że Koguty mają 30 punktów, czyli tyle samo co trzy inne zespoły.

W ostatnim sobotnim meczu popisał dał Liverpool FC. Nie dał żadnych szans Fulham Londyn. Kapitalne zawody rozegrali: Steven Gerrard, Stewart Downing oraz Luis Suarez. Każdy z nich strzelił po bramce, a dla Downinga był to pierwszy gol w lidze od momentu transferu z Aston Villi. Warto dodać, że po raz ostatni trafił do siatki rywali w maju 2011 roku. Było to spotkanie przeciwko... Liverpoolowi. The Reds wygrali w sobotni wieczór 4:0.