Puchar Włoch: Inter odkuł się za niepowodzenie w lidze, Cassano przełamał niemoc (wideo)

Inter Mediolan dołączył do Milanu, Juventusu, Romy i Catanii w najlepszej "8" Coppa Italia. Nerazzurri pokonali na San Siro zdecydowanie niżej notowanego rywala.

Konrad Kostorz
Andrea Stramaccioni nie zdecydował się na wystawienie w konfrontacji z 3. drużyną tabeli Serie B najsilniejszego składu. Od 1. minuty zagrali m.in. Luca Castellazzi, MacDonald Mariga, Alfred Duncan oraz Jonathan.

Na początku meczu przyjezdni mieli dogodne okazje do otworzenia wyniku, jednak później inicjatywę i kontrolę przejęli Nerazzurri. Na pierwszą bramkę fani czekali do 50. minuty, gdy Antonio Cassano wykorzystał podanie Fredy'ego Guarina i trafił w sytuacji sam na sam. Dla reprezentanta Włoch był to pierwszy gol od 21 października (659 minut).

Rezultat ustalił po rzucie wolnym i rykoszecie od muru ustawionego przez graczy z Werony Guarin. Mediolańczycy zwyciężyli i powetowali sobie sobotnie niepowodzenie w Serie A, gdy ulegli 0:1 rzymskiemu Lazio.

Gol Cassano:

Inter Mediolan - Hellas Werona 2:0 (0:0)
1:0 - Cassano 50'
2:0 - Guarin 54'

Pozostałe mecze 1/8 finału Pucharu Włoch:

AS Roma - Atalanta Bergamo 3:0 (2:0)
FC Parma - Catania Calcio 1:1 (1:1), k. 3:4
Juventus Turyn - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)
AC Milan - Reggina Calcio 3:0 (0:0)
Lazio Rzym - AC Siena / śr. 19.12.2012 godz. 15.00
Udinese Calcio - ACF Fiorentina / śr. 19.12.2012 godz. 17.30
SSC Napoli - FC Bologna / śr. 19.12.2012 godz. 21.00

Puchar Włoch: Roma zaczyna grać jak z nut, cel transferowy Barcy bohaterem (wideo) Puchar Włoch: Błąd rywali pomógł Juventusowi, słaby mecz Bianconerich (wideo)