Bundesliga: Schalke na łopatkach, piękny gol reprezentanta Niemiec (wideo)

W szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu 12. kolejki Bayer Leverkusen gościł Schalke 04. Kibice na BayArena zobaczyli dwa gole i przekonujące zwycięstwo swoich ulubieńców.

Konrad Kostorz
W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście, ale lepsze okazje stwarzali Aptekarze. Stefan Kiessling co najmniej dwa razy znalazł się w idealnej pozycji strzeleckiej, jednak chybił. Gdy pierwsza połowa dobiegała końca, na solowy rajd zdecydował się Andre Schuerrle. Reprezentant Niemiec miał sporo miejsca i niewiele się namyślając huknął z 25 metrów w okienko!

Po zmianie stron ekipa Huuba Stevensa wyraźnie spuściła z tonu i dominacja Bayeru nie podlegała już żadnej dyskusji. W 67. minucie wreszcie przełamał się Kiessling, wykorzystując sytuację sam na sam z Larsem Unnerstallem. Snajper gospodarzy w 80. minucie powinien zdobyć gola na 3:0, ale jego strzał z rzutu karnego obronił golkiper Koenigsblauen. Schalke kończyło mecz w osłabieniu po taktycznym faulu Kyriakosa Papadopoulosa na rozgrywającym fenomenalny mecz Schuerrle.

Sebastian Boenisch, który przed tygodniem rozegrał 45 minut w pojedynku z Wolfsburgiem, tym razem cały mecz przesiedział na ławce. Bayer dzięki zwycięstwu zbliżył się do Schalke na dystans 2 "oczek", a do Borussii traci tylko punkt.

Bayer Leverkusen - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (1:0)
1:0 - Schuerrle 45'
2:0 - Kiessling 67'

Czerwona kartka: Papadopoulos /82' za drugą żółtą/ (Schalke 04).