Primera Division: Wysyp bramek w Hiszpanii, kryzys uczestnika Ligi Mistrzów?

W trzech ostatnich kolejkach Malaga uzyskała tylko oczko. Podopieczni Manuela Pellegriniego przegrali tym razem u siebie z Realem Sociedad.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Baskowie świetnie rozpoczęli ten mecz i już w 45 sekundzie cieszyli się z bramki  autorstwa Carlosa Veli. Szybko do wyrównania doprowadził Javier Saviola, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Philippe Montaniera, którzy przerwali fatalną serię bez wygranej na obcym terenie - czekali na nią od połowy stycznia tego roku!

Wielkie powroty w 11. kolejce zaliczyły ekipy Rayo Vallecao i Realu Saragossa, które przegrywały już 0:2, by ostatecznie zapisać na swoim koncie po komplecie oczek. Dublet dla Aragończyków zaliczył Helder Postiga, mający na swoim koncie już sześć goli w tym sezonie.

Posadę trenera Osasuny Pampeluna zachował Jose Luis Mendilibar. W spotkaniu dwóch ostatnich ekip w tabeli zespół z Nawarry pewnie pokonał na wyjeździe Espanyol Barcelona i zbliżył się do niego na odległość oczka.

Rayo Vallecano - Celta Vigo 3:2 (0:1)
0:1 - Iago Aspas 12'
0:2 - Iago Aspas 34'
1:2 - Leo Baptistao 59'
2:2 - Tito 72'
3:2 - Piti (k.) 82'

Czerwona kartka: Cabral /40', za drugą żółtą/ (Celta).

Espanyol Barcelona - Osasuna Pampeluna 0:3 (0:1)