LM: Gol Hulka nie pomógł Zenitowi, Milan wygrał w Sankt Petersburgu

W pierwszym środowym spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzów Zenit St. Petersburg podejmował AC Milan. Kibice na Stadionie Pietrowskim zobaczyli 5 goli.

Konrad Kostorz
Podopieczni Luciano Spallettiego rozpoczęli pojedynek bardzo słabo i dali sobie narzucić warunki gry Rossonerich. Pierwszy gol padł po strzale Urby'ego Emanuelsona z rzutu wolnego i rykoszecie od stojącego w murze Romana Szyrokowa. Włosi poszli za ciosem i w 16. minucie prowadzili już 2:0. Tym razem w roli głównej wystąpił Stephan El Shaarawy, który przedarł się środkiem pola, wpadł w pole karne i uderzeniem z 13 metrów nie dał szans Wiaczesławowi Małafiejewowi.

Od tego momentu inicjatywę przejął Zenit i jeszcze przed przerwą mógł doprowadzić do remisu. Kapitalnie w bramce Milanu spisywał się Christian Abbiati, który dwukrotnie zatrzymał mocne strzały Hulka. Doświadczony golkiper nie miał jednak nic do powiedzenia tuż przed zmianą stron, gdy brazylijski napastnik pozyskany z FC Porto strzałem z ostrego kąta wykorzystał podanie Szyrokowa.

Drugie 45 minut zaczęło się od mocnego uderzenia Zenitu - w roli asystenta wystąpił tym razem Hulka, a do siatki głową trafił Szyrokow. W tej sytuacji Abbiati mógł zachować się zdecydowanie lepiej. Wicemistrzowie Włoch nie załamali się stratą dwóch bramek i kwadrans przed końcem znów wyszli na prowadzenie - Giampaolo Pazzini wywarł presję na Tomasie Hubocanie, który pokonał własnego bramkarza.

W końcówce do remisu mógł doprowadzić jeszcze Aleksandr Aniukow, ale na wysokości zadania stanął Abbiati. Mistrzowie Rosji przegrali drugi mecz w fazie grupowej i trudno będzie im awansować do najlepszej "16".

Zenit Sankt Petersburg - AC Milan 2:3 (1:2)
0:1 - Emanuelson 13'
0:2 - El Shaarawy 16'
1:2 - Hulk 45+2'
2:2 - Szyrokow 49'
2:3 - Hubocan 75' (sam.)

Zenit: Małafiejew - Aniukow, Hubocan, Lombaerts (89' Bucharow), Criscito, Fajzulin (79' Kanunnikow), Witsel, Szyrokow, Bystrow (72' Zyrianow), Kierżakow, Hulk.

Milan: Abbiati - Abate, Bonera, Zapata, Antonini, de Jong, Montolivo, Emanuelson (64' Nocerino), Boateng (80' Yepes), El Shaarawy, Krkić (52' Pazzini).