Hat-trick Tabaczyńskiego - wyniki spotkań 9. kolejki gr. zachodniej II ligi

Już cztery punktów przewagi nad resztą stawki mają dwaj liderzy grupy zachodniej II ligi - Bytovia Bytów oraz Lech Rypin. W sobotę obie zgodnie wygrały swoje mecze.

Adrian Dudkiewicz

Jeszcze więcej strat punktów do rywali ma Raków. Częstochowianie w sobotę wreszcie przełamali swoją niemoc i po dwóch porażkach odnieśli zwycięstwo. I trzeba przyznać, że zasłużone. Torunianie w całym meczu nie potrafili nawet się przedrzeć pod bramkę rywali i stworzyć jednej sytuacji podbramkowej. A gospodarze wystąpili osłabieni brakiem kilku kluczowych graczy.

- Wygrana z Elaną była dla nas bardzo ważna po tych dwóch porażkach, które doznaliśmy w minionym tygodniu. Uważam, że odnieśliśmy jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. W pierwszych 45 minutach, a w szczególności do 17 minuty powinniśmy strzelić co najmniej dwie bramki. Później było trochę nerwówki. W odpowiednim momencie zdobyliśmy bramkę na 2:0. Wtedy ta nasza gra była już spokojniejsza, choć wyjeżdżaliśmy parę razy z kontratakami - mówi trener Jerzy Brzęczek.

Ciekawy pojedynek odbył się w Kluczborku. Remis osiągnięty przez Zagłębie jest tym cenniejszy, że sosnowiczanie w 52. minucie przegrywali już 2:0 i na dodatek grali w dziesiątkę. Na szczęście dla swoich kibiców potrafili się podnieść i strzelić rywalom dwie bramki. - Być może uśpiła ich dwubramkowa przewaga. Chciałbym podziękować chłopakom za to, że się nie poddali i strzelili dobremu zespołowi dwie bramki. Cieszymy się z tego punktu, bo być może to będzie jakieś przełamanie - cieszył się trener Jerzy Wyrobek.

Tempa nie zwalniają obaj liderzy. Cenniejsze jest sukces Lecha Rypin, który strzelił na wyjeździe pięć bramek dobrze spisującej się Calisii Kalisz. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie bramki w tym meczu zdobyli byli piłkarze I-ligowego Zawiszy, a hat-trick zaliczył młody Paweł Tabaczyński. Po trzecim zwycięstwie z rzędu do ligowej czołówki dołączyła Chojniczanka Chojnice.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 9. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Raków Częstochowa - Elana Toruń 2:0 (1:0)
1:0 - Kowalczyk 38'
2:0 - Czerwiński 64'

MKS Oława - Chojniczanka Chojnice 1:4 (0:0)
1:0 - Gancarczyk 52'
1:1 - Orłowski 64'
1:2 - Orłowski 77'
1:3 - Reltewski 86'
1:4 - Bejuk 87'

Bytovia Bytów - Gryf Wejherowo 4:0 (3:0)

Górnik Wałbrzych - KS Polkowice 0:0

MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0)
1:0 - Kumiec 23'
2:0 - Kumiec 52'
2:1 - Jankowski (k.) 68'
2:2 - Lachowski 71'

Ruch Zdzieszowice - Tur Turek 0:2

Energetyk ROW Rybnik - Jarota Jarocin 2:1 (0:1)
0:1 - Kamiński 32'
1:1 - Jary 52"
2:1 - Kostecki 72'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!