Bundesliga: Wilki znów rozczarowały, 90 minut Wojtkowiaka, debiut Mrowca

W pierwszym spotkaniu 3. kolejki Bundesligi pierwszy punkt w sezonie wywalczył FC Augsburg. Debiutancki występ w lidze niemieckiej zaliczył Adrian Mrowiec.

Konrad Kostorz

Felix Magath po klęsce 0:4 z Hannoverem 96 dokonał kilku roszad w wyjściowej "11". Dość nieoczekiwanie w roli środkowych pomocników wystąpili do niedawna niechciany w klubie Thomas Kahlenberg oraz nominalny stoper Simon Kjaer.

Rywalizacja w Augsburgu nie zachwyciła. Wilki dominowały, prowadziły grę, ale miały kłopoty ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Beznadziejnie prezentowali się Diego i Ivica Olić. Dopiero pojawienie się na murawie Basa Dosta ożywiło poczynania przyjezdnych. Najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował w 72. minucie Kahlenberg, który strzałem z dwóch metrów trafił prosto w bramkarza Mohameda Amsifa.

FC Augsburg - VfL Wolfsburg 0:0

TABELA BUNDESLIGI ->>>

*** W piątkowe popołudnie rozpoczęła się 5. kolejka 2. Bundesligi. W najciekawszym spotkaniu VfL Bochum zremisował z TSV 1860 Monachium. W drużynie z Bawarii w pełnym wymiarze czasowym wystąpił w roli prawego obrońcy Grzegorz Wojtkowiak. Polak jak zwykle imponował dalekimi i stwarzającymi zagrożenie pod bramką rywala wyrzutami z autu, ale w defensywie zdarzyły mu się pomyłki.

W 3. lidze niemieckiej zadebiutował Adrian Mrowiec. Nowy nabytek Chemnitzer FC rozegrał 90 minut przeciwko drugiej drużynie VfB Stuttgart, a jego zespół zwyciężył 1:0.